Vraždy, mučení a drogy. To je nejobávanější gang Austrálie

Mongols gang
Mongols vznikli v druhé polovině loňského roku z motorkářského klubu Finks v australském Sydney. Na fotce hlava australského gangu Mongols Mark "Ferret" Moroney.
Členové gangu ve svých typických kožených vestách.
Gang Mongols vznikl v roce 1969 v Montebello v Kalifornii a po celém světě čítá necelé dva tisíce členů
Jen v Austrálii je podle odhadů asi 400 těchto motorkářů. Své odnože má i v Mexiku, Norsku, Španělsku, Německu nebo Kanadě.
Foto: Reuters
jaz
21. 11. 2014 12:25
Australské úřady od loňského roku monitorují nový motorkářský gang, který patří mezi nejobávanější na světě.

Sydney – Mongols vznikli v druhé polovině loňského roku z motorkářského klubu Finks v australském Sydney a údajně podléhají vlivu svých amerických souputníků.

Gang Mongols vznikl v roce 1969 v Montebello v Kalifornii a po celém světě čítá necelé dva tisíce členů a jen v Austrálii je podle odhadů asi 400 těchto motorkářů. Své odnože má i v Mexiku, Norsku, Španělsku, Německu nebo Kanadě.

Nebezpeční motorkáři bez motorek

Mongols jsou obávaní především kvůli svému zapojení do drogové scény, ale i obchodu se střelnými zbraněmi nebo výbušninami. Známí jsou také svými násilnými akcemi, mučením odpůrců a vraždami.

Tento zločinecký gang se ale v poslední době nezaměřuje jen na členy s motorkami, do jejich středu se v Austrálii dostávají i přistěhovalce ze Středního východu, což úřady, obávající se radikálů, velmi znepokojuje.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Návrat Boeingu 737 MAX nabírá na tempu, létá jich už přes 100

Počet letadel Boeing 737 MAX zpět v provozu už přesáhl stovku. Informovala o tom v pátek agentura Bloomberg. Provoz těchto strojů byl před dvěma lety v celém světě zastaven po tragických nehodách v Indonésii a v Etiopii, při kterých zemřelo celkem 346 lidí. Novou certifikaci letadlu dosud udělili mimo jiné regulátoři ve Spojených státech, Evropské unii, Británii, Brazílii, Kanadě, Austrálii či ve Spojených arabských emirátech.

Letadla 737 MAX uskutečnila do 3. března už 1300 letů, z toho 400 připadá na leteckou společnost American Airlines, vyplývá z dat analytické společnosti Cirium. Jako první do provozu stroj vrátily brazilské nízkorozpočtové aerolinky Gol. Jejich osm letadel bylo minulý týden nejvytíženějších, ve vzduchu strávily v průměru 11 hodin denně.

Letadla 737 MAX na začátku roku 2019 nejprve z provozu vyřadila Čína. Tyto stroje tam novou akreditaci zatím neobdržely.

Zdroj: ČTK
před 25 minutami

Úřady rozšíří kvůli daňovým přiznáním provozní dobu podatelen

Finanční správa kvůli blížícímu se termínu pro přiznání daně z příjmu rozšíří od 22. března do 1. dubna provozní dobu podatelen, a to na každý den od osmi do 17 hodin. Nicméně správa doporučuje odevzdat daňové přiznání elektroniky. V tiskové zprávě o tom v pátek informovala finanční správa. Pracoviště v tzv. optimalizovaném režimu 2+2 budou uzavřena. Stejně tak správa letos nebude organizovat výjezdy pracovníků finančních úřadů do vybraných obcí.

Přiznání je třeba letos odevzdat do 1. dubna, v případě využití služeb daňového poradce do 1. července. Nově je pak od letoška i další lhůta, pro ty kteří podají přiznání elektronicky. Těm se termín prodlužuje o měsíc, tedy do 3. května.

Češi mohou daňové přiznání podat více způsoby. Přiznání lze podat v listinné podobě osobně na podatelnách finančních úřadů nebo do sběrných boxů, poštou nebo elektronicky. Nově je také možné letos podat přiznání přes on-line finanční úřad, který funguje od neděle.

Zdroj: ČTK
Další zprávy