Vraždy, mučení a drogy. To je nejobávanější gang Austrálie

Mongols gang
Mongols vznikli v druhé polovině loňského roku z motorkářského klubu Finks v australském Sydney. Na fotce hlava australského gangu Mongols Mark "Ferret" Moroney.
Členové gangu ve svých typických kožených vestách.
Gang Mongols vznikl v roce 1969 v Montebello v Kalifornii a po celém světě čítá necelé dva tisíce členů
Jen v Austrálii je podle odhadů asi 400 těchto motorkářů. Své odnože má i v Mexiku, Norsku, Španělsku, Německu nebo Kanadě.
Foto: Reuters
jaz
21. 11. 2014 12:25
Australské úřady od loňského roku monitorují nový motorkářský gang, který patří mezi nejobávanější na světě.

Sydney – Mongols vznikli v druhé polovině loňského roku z motorkářského klubu Finks v australském Sydney a údajně podléhají vlivu svých amerických souputníků.

Gang Mongols vznikl v roce 1969 v Montebello v Kalifornii a po celém světě čítá necelé dva tisíce členů a jen v Austrálii je podle odhadů asi 400 těchto motorkářů. Své odnože má i v Mexiku, Norsku, Španělsku, Německu nebo Kanadě.

Nebezpeční motorkáři bez motorek

Mongols jsou obávaní především kvůli svému zapojení do drogové scény, ale i obchodu se střelnými zbraněmi nebo výbušninami. Známí jsou také svými násilnými akcemi, mučením odpůrců a vraždami.

Tento zločinecký gang se ale v poslední době nezaměřuje jen na členy s motorkami, do jejich středu se v Austrálii dostávají i přistěhovalce ze Středního východu, což úřady, obávající se radikálů, velmi znepokojuje.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Trump propustil Albrightovou a další z poradního orgánu Pentagonu

Americký prezident Donald Trump pokračuje necelé dva měsíce před koncem svého mandátu v personálních změnách na ministerstvu obrany. Podle zdrojů časopisu Foreign Policy zbavil funkce několik vysoce postavených činitelů z Odboru obranné politiky (DPB), což je externí poradní orgán ministerstva. Mezi nimi byla například Madeleine Albrightová, česká rodačka, jež byla první ženou, která stála v čele americké diplomacie v letech 1997 až 2001. Zprávy o personálních změnách následně potvrdilo i ministerstvo.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Policisté zajistili na několika místech miliony korun v hotovosti patřící bývalému místopředsedovi Fotbalové asociace ČR Romanu Berbrovi.

Policisté zajistili na několika místech miliony korun v hotovosti patřící bývalému místopředsedovi Fotbalové asociace ČR Romanu Berbrovi. Uvedla to dnes Česká televize. Kriminalisté také zjistili, že Berbr ovládá společnost Lugas Corporation na Seychelských ostrovech, přes niž může řídit i své podnikání v Česku. I proto soud rozhodl, že zůstane ve vazbě.

"Kapitál této společnosti (na Seychelských ostrovech) dle rejstříku dosahuje výše 100.000 dolarů a je rozdělen do akcií, jichž je obviněný držitelem," citovala Česká televize z vazebního návrhu Vrchního státního zastupitelství v Praze.

Peníze i investiční drahé kovy objevili policisté při razii v Berbrově bankovní bezpečnostní schránce. Bankovky našli také v jeho kanceláři v budově Plzeňského fotbalového svazu, v jehož čele Berbr stál. Další hotovost zabavili podle České televize v trezoru vedeném na jeho dceru.

Do vazby fotbalového funkcionáře, který je jedním z 20 obviněných v kauze údajného ovlivňování výsledků zápasů druhé a třetí fotbalové ligy, poslal v říjnu Obvodní soud pro Prahu 6. Proti rozhodnutí Berbr podal stížnost, které minulý týden odvolací pražský městský soud nevyhověl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy