Vraždy, mučení a drogy. To je nejobávanější gang Austrálie

Foto: Reuters
jaz
21. 11. 2014 12:25
Australské úřady od loňského roku monitorují nový motorkářský gang, který patří mezi nejobávanější na světě.

Sydney – Mongols vznikli v druhé polovině loňského roku z motorkářského klubu Finks v australském Sydney a údajně podléhají vlivu svých amerických souputníků.

Gang Mongols vznikl v roce 1969 v Montebello v Kalifornii a po celém světě čítá necelé dva tisíce členů a jen v Austrálii je podle odhadů asi 400 těchto motorkářů. Své odnože má i v Mexiku, Norsku, Španělsku, Německu nebo Kanadě.

Nebezpeční motorkáři bez motorek

Mongols jsou obávaní především kvůli svému zapojení do drogové scény, ale i obchodu se střelnými zbraněmi nebo výbušninami. Známí jsou také svými násilnými akcemi, mučením odpůrců a vraždami.

Tento zločinecký gang se ale v poslední době nezaměřuje jen na členy s motorkami, do jejich středu se v Austrálii dostávají i přistěhovalce ze Středního východu, což úřady, obávající se radikálů, velmi znepokojuje.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Basketbalisté Nymburka v Lize mistrů vyhráli v Nižním Novgorodu

Basketbalisté Nymburka v Lize mistrů zvládli zápas o druhé místo v tabulce skupiny C a v Nižním Novgorodu vyhráli 82:73. Středočeský celek zvítězil počtvrté z dosavadních pěti kol, jeho jedinou ztrátou je porážka s úřadujícími vicemistry z Tenerife.

Nymburk i domácí vstoupili do zápasu se shodnou bilancí tři výhry a jedna porážka, kterou oběma dnešním soupeřům připravilo Tenerife. Středočeši s vítězem Ligy mistrů z roku 2017 v minulém kole prohráli 68:78, Nižnij Novgorod španělskému celku podlehl 67:81.

před 30 minutami

Rusko vyplatilo členkám Pussy Riot odškodnění za nezákonné věznění

Rusko vyplatilo třem členkám známé punkové skupiny Pussy Riot částku 37 tisíc eur (950 tisíc korun), o které loni v prosinci rozhodl Evropský soud pro lidská práva (ESLP). Novinářům to v Moskvě oznámil člen skupiny Pjotr Verzilov. Ruské soudy podle ESLP porušily práva odsouzených a evropské úmluvy při verdiktu o skandálním koncertu v moskevském chrámu v roce 2012.

Pět členek Pussy Riot tehdy uspořádalo v moskevském chrámu Krista Spasitele punkovou modlitbu na protest proti podpoře církve Vladimiru Putinovi před prezidentskými volbami v březnu 2012. Tři účastnice moskevský soud poslal na dva roky za mříže. Jekatěrině Samucevičové později trest změnil na podmínku. Marija Aljochinová a Naděžda Tolokonnikovová vyšly na svobodu v březnu 2014 na amnestii v době, kdy jim do odpykání celého trestu zbývalo čtvrt roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy