Vraždy, mučení a drogy. To je nejobávanější gang Austrálie

Mongols gang
Mongols vznikli v druhé polovině loňského roku z motorkářského klubu Finks v australském Sydney. Na fotce hlava australského gangu Mongols Mark "Ferret" Moroney.
Členové gangu ve svých typických kožených vestách.
Gang Mongols vznikl v roce 1969 v Montebello v Kalifornii a po celém světě čítá necelé dva tisíce členů
Jen v Austrálii je podle odhadů asi 400 těchto motorkářů. Své odnože má i v Mexiku, Norsku, Španělsku, Německu nebo Kanadě.
Foto: Reuters
jaz
21. 11. 2014 12:25
Australské úřady od loňského roku monitorují nový motorkářský gang, který patří mezi nejobávanější na světě.

Sydney – Mongols vznikli v druhé polovině loňského roku z motorkářského klubu Finks v australském Sydney a údajně podléhají vlivu svých amerických souputníků.

Gang Mongols vznikl v roce 1969 v Montebello v Kalifornii a po celém světě čítá necelé dva tisíce členů a jen v Austrálii je podle odhadů asi 400 těchto motorkářů. Své odnože má i v Mexiku, Norsku, Španělsku, Německu nebo Kanadě.

Nebezpeční motorkáři bez motorek

Mongols jsou obávaní především kvůli svému zapojení do drogové scény, ale i obchodu se střelnými zbraněmi nebo výbušninami. Známí jsou také svými násilnými akcemi, mučením odpůrců a vraždami.

Tento zločinecký gang se ale v poslední době nezaměřuje jen na členy s motorkami, do jejich středu se v Austrálii dostávají i přistěhovalce ze Středního východu, což úřady, obávající se radikálů, velmi znepokojuje.

 

Právě se děje

před 9 hodinami

USA zařadí hnutí Antifa mezi teroristické organizace, oznámil Trump

Spojené státy zařadí krajně levicové antifašistické hnutí Antifa na seznam teroristických organizací. Na Twitteru to oznámil americký prezident Donald Trump, který Antifu viní z podílu na nynější vlně násilností vyvolané smrtí černocha George Floyda při zatýkání policií. Trump o zařazení Antify na seznam mluvil už loni po střetech extremistů v Portlandu.

Další zprávy