Paul McCartney, Madonna i Adele. Kdo nazpíval nejlepší píseň k bondovce?

Daniel Craig
Goldfinger (1964) - Titulní píseň k v pořadí třetí bondovce se stala jediným hitem velšské zpěvačky Shirley Bassey, který se dostal do prestižního žebříčku Billboard. V roce 2008 byla jakožto píseň, která ovlivnila hudební historii, zařazena do Síně slávy. Rodačka z Cardiffu nazpívala titulní písně ještě ke dvěma dalším bondovkám,  Diamanty jsou věčné (1971) a Moonraker (1979).
V tajné službě Jejího Veličenstva (1969) - Píseň k šesté bondovce, kterou nazpíval americký jazzman Louis Armstrong, tehdy v hudebních žebříčcích nezabodovala. Hitem se stala o 25 let později díky reklamě na pivo Guinness. Podle průzkumu provedeného BBC v roce 2005 se také ukázalo, že je třetí nejpopulárnější písní hranou na svatebních obřadech.
Žít a nechat zemřít (1973) - Titulní píseň k osmé bondovce napsal Paul McCartney se svojí ženou Lindou. Byl to nejenom jeden z největších hitů jejich společného hudebního uskupení Wings, ale i jeden z nejúspěšnějších bondsongů. V prestižním žebříku Billboard Hot 100 se písnička umístila na druhém místě a jako první získala nominaci na Oscara.
Vyhlídka na vraždu (1985) - Píseň, kterou nazpívala anglická popová skupina Duran Duran, jako jediná zabodovala i v americké hitparádě Billboard Hot 100. Obsadila totiž první místo. Kapela získala za skladbu nominaci na Zlatý glóbus.
Foto: koláž Aktuálně.cz
pej
Aktualizováno 29. 10. 2015 22:02
Čtyřiadvacet bondovek, šest hlavních hrdinů, desítky žen, miliardové tržby a také 24 titulních písní. Která z nich byla ta nejúspěšnější?
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 28 minutami

Paušální daň pro příští rok vychází 5994 korun měsíčně

Paušální daň pro drobné podnikatele vychází pro příští rok 5994 korun měsíčně. Z toho minimální zdravotní pojistné činí 2627 Kč, minimální sociální pojistné navýšené o 15 procent 3267 Kč a daň z příjmů 100 Kč. Vyplývá to z informací na internetových stránkách ministerstva financí. Pro letošní rok je paušální daň stanovena na 5469 korun za měsíc. K paušální dani je přihlášeno zhruba 75 000 podnikatelů.

Paušální daň je určena pro živnostníky, neplátce DPH s ročními příjmy z podnikání do milionu korun. Živnostníkům má ušetřit papírování a podle ministerstva financí odpadne i důvod k většině kontrol. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) nedávno uvedla, že budu usilovat o rozšíření paušální daně také pro podnikatele s obratem až dva miliony korun.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

KLDR odpálila podle Soulu balistickou raketu krátkého doletu

KLDR odpálila do moře balistickou raketu krátkého doletu, informovala agentura AP s odvoláním na jihokorejskou vládu. Střela spadla zřejmě do vod mimo japonskou výlučnou ekonomickou zónu, uvedla agentura Kjódó. Severokorejský velvyslanec při OSN zhruba v téže době na Valném shromáždění OSN v New Yorku vyzval Spojené státy, aby upustily od "nepřátelské politiky" vůči Severní Koreji.

Vypuštění rakety nepředstavuje okamžitou hrozbu pro americký personál, území ani pro spojence USA, sdělila v reakci armáda Spojených států, která má v Jižní Koreji na 28 000 vojáků. Odpálení střely však podle ní "zdůraznilo destabilizující dopady nedovoleného" severokorejského zbrojního programu.

Testy balistických raket zakazují KLDR rezoluce Rady bezpečnosti OSN. Soul nejprve informoval o blíže neurčené střele, kterou KLDR odpálila do moře východně od svých břehů. Japonsko už tehdy uvedlo, že by mohlo jít o balistickou raketu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy