Paul McCartney, Madonna i Adele. Kdo nazpíval nejlepší píseň k bondovce?

Daniel Craig
Goldfinger (1964) - Titulní píseň k v pořadí třetí bondovce se stala jediným hitem velšské zpěvačky Shirley Bassey, který se dostal do prestižního žebříčku Billboard. V roce 2008 byla jakožto píseň, která ovlivnila hudební historii, zařazena do Síně slávy. Rodačka z Cardiffu nazpívala titulní písně ještě ke dvěma dalším bondovkám,  Diamanty jsou věčné (1971) a Moonraker (1979).
V tajné službě Jejího Veličenstva (1969) - Píseň k šesté bondovce, kterou nazpíval americký jazzman Louis Armstrong, tehdy v hudebních žebříčcích nezabodovala. Hitem se stala o 25 let později díky reklamě na pivo Guinness. Podle průzkumu provedeného BBC v roce 2005 se také ukázalo, že je třetí nejpopulárnější písní hranou na svatebních obřadech.
Žít a nechat zemřít (1973) - Titulní píseň k osmé bondovce napsal Paul McCartney se svojí ženou Lindou. Byl to nejenom jeden z největších hitů jejich společného hudebního uskupení Wings, ale i jeden z nejúspěšnějších bondsongů. V prestižním žebříku Billboard Hot 100 se písnička umístila na druhém místě a jako první získala nominaci na Oscara.
Vyhlídka na vraždu (1985) - Píseň, kterou nazpívala anglická popová skupina Duran Duran, jako jediná zabodovala i v americké hitparádě Billboard Hot 100. Obsadila totiž první místo. Kapela získala za skladbu nominaci na Zlatý glóbus.
Foto: koláž Aktuálně.cz
pej
Aktualizováno 29. 10. 2015 22:02
Čtyřiadvacet bondovek, šest hlavních hrdinů, desítky žen, miliardové tržby a také 24 titulních písní. Která z nich byla ta nejúspěšnější?
 

Právě se děje

před 31 minutami

Pacient, kterému byl podáván Remdesivir, se uzdravuje, brzy bude odpojen od plicní ventilace

Pacient, jemuž byl podáván experimentální lék Remdesivir, je při vědomí a podle ošetřujícího lékaře ve fázi uzdravování, nyní si postupně odvyká na plicní ventilaci. "Dosud ale nevíme, zda Remdesivir byl tím zásadním, co mu pomohlo, tudíž bych se k tomu léku tolik neupínal," uvedl ošetřující lékař pacienta Martin Balík.

Zdroj: ČTK , Domácí
Další zprávy