Veselé fotky domácích mazlíčků: šílený psík, kočičí láska a udivená kuřata

Veselé fotky domácích mazlíčků: šílený psík, kočičí láska a udivená kuřata
Svetlana Pisarevaová (Rusko): Láska nebeská.
Bernard Sim (Singapur): To byl dobrý fór!
Sophie Bonnefoiová (Spojené království): Aha, tak takhle to funguje!
Světová soutěž o nejzábavnější fotku domácích mazlíčků oznámila letošní výběr finalistů a mezi nejlepší snímky se letos dostal i jeden od českého fotografa. Nejčastěji samozřejmě bodovaly záběry koček a psů, ale najdete mezi nimi i jiná zvířata - třeba kuřata, ovce nebo koně. Podívejte se v galerii a zkuste si tipnout, která fotografie nakonec vyhraje. Autorkou tohoto snímku psího kapitána je Donna Deshonová z USA.
Foto: Diana Jill Mehner, Animal Friends Comedy Pet Photo Awards
vot vot
4. 10. 2021 6:00
Světová soutěž o nejzábavnější fotku domácích mazlíčků oznámila letošní výběr finalistů a mezi nejlepší snímky se tento rok dostal i jeden od českého fotografa. Nejčastěji samozřejmě bodovaly záběry koček a psů, ale najdete mezi nimi i jiná zvířata - třeba kuřata, ovce nebo koně. Podívejte se v galerii a zkuste si tipnout, která fotografie nakonec vyhraje.

Soutěž Comedy Pet Photo Awards je mladším sourozencem známějšího klání, ve kterém jsme zvyklí vídat zábavné fotky zvířat žijících v divoké přírodě. Za oběma stojí titíž lidé, tedy Paul Joynson-Hicks a Tom Sullam, a obě soutěže mají také charitativní cíl - pomoc zvířatům, která jsou v nouzi.

Organizátoři soutěže Comedy Pet Photo Awards se letos spojili s pojišťovnou Animals Friends Insurance a darují 10 tisíc britských liber (v přepočtu zhruba 300 tisíc korun) charitativní organizaci Animal Support Angels. Ta zajišťuje strádajícím zvířatům potravu, přístřeší i veterinární péči. "Jsme nesmírně rádi, příspěvek je pro nás významnou pomocí," uvedla Amanda Broomeová z organizace Animal Support Angels.

Porotci soutěže letos hodnotili přes dva tisíce zaslaných fotografií, nakonec z nich zvolili několik desítek finalistů. "Letos jsme v soutěži obdrželi spoustu krásných snímků, bylo to složité, vyhrát by si jich zasloužila spousta," řekl Tom Sullam k finálovému výběru. Mezi finalisty je letos i český fotograf Jakub Gojda. 

Vítězové jednotlivých kategorií a celkový vítěz soutěže budou vyhlášeni v listopadu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 22 minutami

Nejméně šest lidí zahynulo v noci na neděli na jihu evropské části Ruska při srážce autobusu s nákladním autem Kamaz

Dalších 12 lidí utrpělo zranění. Informovala o tom agentura TASS s odvoláním na místní úřady a zdravotnické zdroje.

Tragická nehoda se odehrála po druhé hodině ranní místního času (nedlouho po půlnoci SELČ) u městečka Jaškul v Kalmycké republice, ležící při Kaspickém moři. Autobus Neoplan vezoucí 28 pasažérů se tam čelně srazil s protijedoucím nákladním autem. Příčina kolize zatím není jasná.

Na místě nehody zemřelo pět lidí, později v nemocnici podlehla zraněním jedna z cestujících. Hospitalizováno je nyní sedm zraněných lidí, z toho stav jedné ženy je vážný. Dalších pět osob, které utrpěly lehká a středně vážná zranění, péči nemocnice nepotřebovalo a byly propuštěny do domácího ošetřování, sdělil agentuře TASS republikový ministr zdravotnictví Jurij Kikenov.

před 55 minutami

Muže v lese na Novojičínsku vážně zranil traktor, přimáčkl ho na strom

Letecky čtyřiašedesátiletého muže přepravili do Fakultní nemocnice Ostrava. Novináře o tom v neděli informoval mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl. Neštěstí se stalo v obci Spálov. Muž pracoval v lese a traktor ho tam přimáčkl ke stromu. Na místo byla vyslána pozemní i letecká posádka.

"Pacient zůstal při vědomí, utrpěl však život ohrožující poranění. Zasahující lékař při prvotním vyšetření zjistil mnohočetná poranění, a to v oblasti hrudníku, břicha a pánve," uvedl Humpl. Posádky muži na místě poskytly neodkladnou péči a poté byl letecky přepraven do traumatologického centra fakultní nemocnice.

před 1 hodinou

Vláda projedná změnu zákona o nakládání s geneticky modifikovanými organismy

Úprava má zahrnout změny vyplývající z evropské směrnice například v souvislosti s ochranou některých údajů žadatelů o oprávnění. Uvádí to materiál, který má ČTK k dispozici. Návrh vládě v pondělí předloží ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).

Podle materiálu evropská směrnice zavádí dílčí změny ve dvou oblastech. První je forma, v níž se podávají oznámení o způsobech nakládání s geneticky modifikovanými organismy. Jde o zavedení tzv. standardních datových formátů, které mají přispět k efektivnímu zpracování žádostí doručovaných Evropskému úřadu pro bezpečnost potravin, stojí v překládací zprávě.

Další oblastí je podle materiálu ochrana některých údajů, které musí žadatel o oprávnění k nakládání s geneticky modifikovanými organismy uvádět, ale jejich zveřejnění by ho mohlo poškodit v rámci konkurence. Může proto požádat o důvěrné zacházení s těmito informacemi. Nově se místo výčtu informací, které za důvěrné označit nelze, uvádí ty, u nichž je to možné. "Dále se doplňují případy, v nichž lze výjimečně i chráněné údaje zveřejnit," stojí v dokumentu.

před 1 hodinou

Senát na rozdíl od Sněmovny zpřístupní ve čtvrtek své sídlo veřejnosti

Při příležitosti státního svátku, který připomíná vznik samostatného československého státu v roce 1918, si lidé si budu moci prohlédnout Valdštejnský a Kolovratský palác v centru Prahy. Budou ale muset dodržovat protiepidemická opatření. Kancelář Senátu to uvedla na svém webu. Sněmovna na státní svátek 28. října zůstane uzavřena. Důvodem jsou podle informací tiskového odboru zejména pokračující oprava fasád sněmovních budov na Malostranském náměstí i nynější protikoronavirová opatření.

Sídlo Senátu bude otevřeno od 9:00 do 16:00. Ve Valdštejnském paláci si budou moci návštěvníci prohlédnout nejkrásnější historické prostory, mezi něž patří Rytířská síň, Audienční síň nebo Mytologická chodba. Podívat se budou moci také do jednacího sálu, kde dříve byly ustájeni koně vévody Albrechta z Valdštejna a kde nyní senátoři schvalují zákony. V Kolovratském paláci nahlédnou příchozí mimo jiné do Růžového a Zeleného salonku, kde zasedala prvorepubliková vláda.

Další zprávy