reklama
 
 

Velká zimní fotosoutěž. Tak jsme lyžovali za socialismu. Zúčastněte se a vyhrajte

12. 2. 2018
Oblečení "co dům dal", dřevěné lyže, bambusové hole, kandaháry, později třeba lyže "Sulov" s věčně vypadávajícím destičkovým vázáním "Gerč", staré vleky. Také máte fotky zachycující lyžování v dobách ČSSR? Nejen lyžování, ale i obecně rodinné či podnikové zimní rekreace a školní lyžařské výcviky se staly během normalizace fenoménem. Pošlete nám jeden až tři snímky a zúčastněte se soutěže. Kdo si nejpřesněji a nejrychleji tipne, kolik čtenářů se této fotosoutěže zúčastní, vyhraje.

Po úspěšné fotosoutěži "Tak jsme slavili Vánoce za socialismu" přichází redakce Aktuálně.cz s novou tematickou soutěží s názvem "Tak jsme lyžovali za socialismu".

Máte podobné fotky? Pošlete nám je a vyhrajte!

Máte podobné fotky? Pošlete nám je a vyhrajte!

 • Pošlete nám své fotky z lyžování v době před rokem 1989 (maximálně 3),
 • tipněte si do pondělí 26. 2. 2018 do 12 hodin, kolik lidí se soutěže zúčastní,
 • a vyhrajte výpravnou knihu "Povolená dovolená aneb Jak jsme (ne)cestovali za reálného socialismu"!

Soutěžit můžete zde >>

Co říká o socialistickém lyžování dobová literatura? Nahlédněme do Encyklopedie tělesné kultury z roku 1985: "Lyžování stupňuje požadavky výchovné, vzdělávací,  zdravotní a branné. Je součástí tělovýchovy mládeže, tělovýchovy na školách všech stupňů, zimní výběrové rekreace ROH, tělovýchovné činnosti SSM a vojenského výcviku."

Každopádně nejen lyžování, ale i obecně rodinné či podnikové zimní rekreace a školní lyžařské výcviky se staly během normalizace fenoménem.

Pošlete nám jednu až tři fotografie přes níže zobrazený formulář, napište k fotkám popisky a tipněte si, kolik lidí se fotosoutěže zúčastní.

Celá akce trvá do pondělí 26. února 2018 do 12 hodin. Tentokrát hrajeme o výpravnou knihu "Povolená dovolená aneb Jak jsme (ne)cestovali za reálného socialismu".

Tato obsáhlá obrazová publikace z nakladatelství Jota uzavírá úspěšný třídílný cyklus Michala Petrova "Retro CS", jejž si veřejnost pamatuje jako televizní a později i rozhlasový projekt.

První dva díly trilogie se staly knižními bestsellery ve své kategorii a získaly ocenění odborníků.

Autor vás vezme na expedici do časů socialismu a zaměří se tentokrát na trávení volného času a cestování, včetně zimních lyžařských pobytů.

Druhého nejúspěšnějšího účastníka oceníme fotografickou knihou Napříč Jižní Amerikou od Pavla Svobody, geografa a fotografa, jenž se specializuje na velehory a divokou přírodu.

Soutěžit lze až do 26. 2. 2018 do 12 hodin přes tento formulář

autor: Magazín | 12. 2. 2018

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama