reklama
 
 

Hledáme fotky Vánoc v době socialismu. Zapojte se do velké vánoční soutěže a vyhrajte

1. 12. 2017
Příprava Vánoc, pár dárků pod stromečkem, nadšení ze staronových lyží, pózování mezi Piko vláčky, v ručně pleteném kulichu a svetru, s kočárkem nebo na kole, radost z ozdobiček na stromečku nebo z plyšáka pod ním. Máte vánoční fotky z dětství či mládí před rokem 1989? Nyní se o ně můžete podělit se čtenáři Aktuálně.cz a vyhrát v tipovací soutěži roční předplatné časopisu Respekt. Na vaše snímky a tipy se těšíme až do 12. 12. 2017 do 12 hodin. Pro inspiraci si prohlédněte naši fotogalerii vánočních snímků z éry socialismu.

Na ulici s neodklizenou břečkou se prodávaly vánoční stromečky typu "prořídlé koště", kádě přetékaly kapry lapajícími po dechu, stánkový prodej ryb totiž ještě neupravovala novela veterinárního zákona.

Máte podobné fotky? Vyhrajte předplatné časopisu Respekt!

Máte podobné fotky? Vyhrajte předplatné časopisu Respekt!

 • Pošlete nám své vánoční fotky z doby před rokem 1989 (maximálně 3),
 • tipněte si do 12. 12. 2017 do 12 hodin, kolik lidí se soutěže zúčastní,
 • a vyhrajte roční předplatné časopisu Respekt!

Soutěžit můžete zde >>

Pod tím prořídlým stromečkem, ověšeným pestrobarevnou směskou ozdob a čokoládovými šiškami, se krčilo několik dárků. Kola, kočárky, lyže, lyžáky - buď nové, leč technicky slabší ze zemí RVHP, nebo značkové z druhé ruky. Radost to nijak neumenšovalo, "zázrak" byl tuto věc vůbec vlastnit, ne mít tu nejlepší a nejmodernější. 

Na druhou stranu socialistické Vánoce příliš nesváděly k nákupnímu šílenství, přecpávání košíků či k zahrnování dětí kupou luxusních hraček, lze-li tedy za hračku označit chytrý mobil, tablet či počítačovou hru.

Některé věci zůstávají, třeba ryba s bramborovým salátem, jehož recept se dědí z generace na generaci, nebo stále tytéž druhy cukroví. A některé se vrací. Třeba blyštivé koule na stromeček.

Pamatujete socialistické Vánoce? Vlastníte staré fotografie, na nichž děti pózují v napletených svetrech na kole či v kolejišti mezi Piko vláčky? Podělte se s dalšími čtenáři o své fotovzpomínky. Pošlete nám své snímky, něco k nim napište, tipněte si v naší soutěži, kolik čtenářů se jí zúčastní, a vyhrajte roční předplatné časopisu Respekt. Vyhrává nejpřesnější tip, v případě shody ten nejrychlejší.

Soutěžit lze až do 12. 12. 2017 do 12 hodin přes tento formulář.

autor: hrz | 1. 12. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama