Ve vodárenské věži na Letné vznikla sousedská knihovna. Láká na devět tisíc svazků

Foto: Jakub Plíhal
Magdaléna Medková Jakub Plíhal Magdaléna Medková, Jakub Plíhal
18. 5. 2019 21:05
Od sousedů na pražské Letné se dá sehnat chlebový kvásek, zelenina z chalupy a od května i leckterá kniha. Ve vodárenské věži proto vznikla sousedská knihovna, kde si lidé mohou půjčit anebo i vyměnit různé druhy publikací. V depozitáři je už devět tisíc svazků, část získalo vedení věže od městské knihovny, zbytek od obyvatel Letné. Kromě knihovny má vodárenská věž také komunitní centrum a novou galerii. Podívejte se, jak to uvnitř vypadá.
 

Právě se děje

před 19 minutami

Lyžařka Smutná skončila v dálkovém běhu v Itálii pátá

Lyžařka Kateřina Smutná doběhla pátá v závodu seriálu Ski Classics La Venosta na 34 kilometrů. Na vítěznou Norku Astrid Slindovou ztratila česká reprezentantka čtyři a půl minuty, za třetím místem zaostala o 19 sekund. Mužský závod v Itálii vyhrál Rus Jermil Vokujev, Jan Šrail obsadil 28. místo

Už v prvním stoupání nastoupila Slindová, která si na vrchařskou prémii na 11. kilometru přivezla náskok 20 sekund. V cíli měla k dobru více než tři minuty před Švédkou Brittou Norgrenovou. Boj o třetí místo ovládla další Norka Kari Gjeitnesová.

"Během závodu jsem se necítila úplně špatně, i když trať byla dost náročná. V posledních stovkách metrů mi ale totálně odešly nohy. Cítila jsem to už včera na tréninku, když jsem jela něco rychlejšího. Myslím, že v tom sehrála roli ta vysoká nadmořská výška," uvedla v tiskové zprávě eD system Bauer Teamu Smutná, která na začátku prosince doběhla v prologu v Livignu druhá.

Seriál Ski Classics bude pokračovat po Novém roce, 11. ledna se v Rakousku pojede Kaiser Maximilian Lauf.

Zdroj: ČTK
Další zprávy