Ve vodárenské věži na Letné vznikla sousedská knihovna. Láká na devět tisíc svazků

Ve vodárenské věži na Letné vznikla sousedská knihovna. Láká na devět tisíc svazků
Vodárenská věž prošla minulý rok kompletní rekonstrukcí. Architekt Petr Hájek se při opravě soustředil na zachování všech vrstev historie.
"Naleznete zde vedle sebe fládrované okno z 19. století, dveře z 50., 60. a 70. let 20. století. Hliníková okna 21. století, bakelitové, mosazné, ocelové kování. Vše v prostorové koláži architektury tak, jak ji vytvořil čas,“ uvedl architekt Petr Hájek při otevření vodárenské věže na Letné.
Knihy si ale lidé mohou ve věži třeba jen vyměnit. "Tyhle dvě knihy nám zrovna někdo donesl výměnou za jiné naše dva svazky," říká Peterka.
Otevřená je nově i komunitní knihovna. V depozitáři je teď zhruba devět tisíc svazků.
Foto: Jakub Plíhal
Magdaléna Medková Jakub Plíhal Magdaléna Medková, Jakub Plíhal
18. 5. 2019 21:05
Od sousedů na pražské Letné se dá sehnat chlebový kvásek, zelenina z chalupy a od května i leckterá kniha. Ve vodárenské věži proto vznikla sousedská knihovna, kde si lidé mohou půjčit anebo i vyměnit různé druhy publikací. V depozitáři je už devět tisíc svazků, část získalo vedení věže od městské knihovny, zbytek od obyvatel Letné. Kromě knihovny má vodárenská věž také komunitní centrum a novou galerii. Podívejte se, jak to uvnitř vypadá.
 

Právě se děje

Další zprávy