Ve vodárenské věži na Letné vznikla sousedská knihovna. Láká na devět tisíc svazků

Ve vodárenské věži na Letné vznikla sousedská knihovna. Láká na devět tisíc svazků
Vodárenská věž prošla minulý rok kompletní rekonstrukcí. Architekt Petr Hájek se při opravě soustředil na zachování všech vrstev historie.
"Naleznete zde vedle sebe fládrované okno z 19. století, dveře z 50., 60. a 70. let 20. století. Hliníková okna 21. století, bakelitové, mosazné, ocelové kování. Vše v prostorové koláži architektury tak, jak ji vytvořil čas,“ uvedl architekt Petr Hájek při otevření vodárenské věže na Letné.
Knihy si ale lidé mohou ve věži třeba jen vyměnit. "Tyhle dvě knihy nám zrovna někdo donesl výměnou za jiné naše dva svazky," říká Peterka.
Otevřená je nově i komunitní knihovna. V depozitáři je teď zhruba devět tisíc svazků.
Foto: Jakub Plíhal
Od sousedů na pražské Letné se dá sehnat chlebový kvásek, zelenina z chalupy a od května i leckterá kniha. Ve vodárenské věži proto vznikla sousedská knihovna, kde si lidé mohou půjčit anebo i vyměnit různé druhy publikací. V depozitáři je už devět tisíc svazků, část získalo vedení věže od městské knihovny, zbytek od obyvatel Letné. Kromě knihovny má vodárenská věž také komunitní centrum a novou galerii. Podívejte se, jak to uvnitř vypadá.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy