Pohlazení pro oči: Podívejte se, jak rozkvetla trojská zámecká zahrada

Pohlazení pro oči: Podívejte se, jak rozkvetla trojská zámecká zahrada
...
Kvetoucí sakury dávají vyniknout mnoha detailům barokní zahrady, která patří k nejkrásnějším v Praze.
...
Stromy jsou v plném květu.
Foto: Tomáš Vocelka
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
7. 4. 2019 14:05
O trojské zámecké zahradě se říká, že je jedna z nejkrásnějších v Praze. V těchto dnech to platí na více než sto procent. Sakury jsou tam právě v plném květu a zahrada je díky tomu zalitá úžasnými jarními barvami. Kdyby chtěl někdo natáčet reklamu na jaro, lepší místo najít nemůže.

Trojský zámek sám o sobě patří k perlám evropského baroka, ale když k němu přijdete v těchto dnech, rozhodně mu nebude patřit vaše plná pozornost. Rozkvetlá zahrada totiž dokáže nádhernou stavbu úplně zastínit.

Barvy rozkvetlých sakur vytvářejí s barokními vodotrysky a ozdobnými terakotovými vázami nezapomenutelnou scénu. 

Zámecká zahrada ovšem není jediné místo Troji, kde se dá užívat jaro. Blízká botanická zahrada sice ještě v plném květu není, ale i tam už je k vidění spousta jarních květů. Za vidění stojí určitě tamní japonská zahrada. I tam jsme se během focení v Troji zastavili, snímky najdete v galerii u tohoto článku. 

Vstupné a otevírací doba

Trojská zámecká zahrada je otevřena od 10 do 19 hodin (s výjimkou pondělka, kdy je zavřeno, a pátku, kdy se otevírá od 13 do 19 hodin). Vstup je zdarma. Pozor, pokud byste chtěli navštívit i zámek, zkontrolujte si zde, zda nebude zrovna uzavřen. 

Venkovní expozice botanické zahrady v Troji je otevřena od 9 do 19 hodin, plné vstupné je 100 Kč (více informací najdete zde).

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy