V malém letadle nad Ruskem. Pilot a fotograf Jiří Pruša vyrazil na unikátní expedici

Pilot Jiří Pruša v malém letadle Dynamic WT-9 prolétává nad Moskvou.
Jiří Pruša nad Moskvou.
Letecký pohled na Moskvu.
Letecký pohled na Moskvu.
Průlet nad Moskvou.
Foto: Flying Revue
Foto
6. 6. 2019 10:06
Pilot a fotograf Jiří Pruša z magazínu Flying Revue vyrazil na další ojedinělou leteckou expedici. Tentokrát nad Rusko, které je pro sportovní piloty v podstatě neprobádanou zemí. Hned na začátku se mu podařil unikátní oblet Moskvy.

V čem je expedice ojedinělá? "Jednoduše tím, že to je Rusko. Letět do tak málo probádané krajiny jako je pro sportovního pilota právě Rusko, mě přitahovalo už delší dobu a teď se mi to konečně podařilo realizovat," říká pilot, kterého čtenáři Aktuálně znají z videoseriálu Extrémní letiště a ze společných fotografických letů nad českou krajinou s fotografem Tomášem Vocelkou. 

"Důležitost této expedice vidím i v tom, že může být užitečná i mnoha dalším českým a zahraničním pilotům. Věřím, že přinese nové zkušenosti, a tím pádem i možnosti posunout naše létání zase dál," říká Jiří Pruša, který informace užitečné pro piloty bude sdílet prostřednictvím webu Flying Revue. "U nás ani jinde po světě se toho moc konkrétního o sportovním létání v Rusku neví a není jednoduché ty zkušenosti získat," vysvětluje.

Mapa expedice
Mapa expedice | Foto: Flying Revue

Expedici Jiřího Pruši můžete sledovat na webu Flying Revue.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Ve věku 93 let zemřel předseda Klubu dr. Milady Horákové a bývalý politický vězeň František Šedivý

Ve věku 93 let zemřel v úterý večer dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové František Šedivý. Za klub to ve středu oznámil Jiří Bulan. Šedivý za války spolupracoval s odbojem, po únoru 1948 strávil 12 let v komunistických věznicích a lágrech. Po listopadu 1989 působil také jako místopředseda Konfederace politických vězňů ČR. O svém životě napsal několik knih.

Šedivý podle Bulana zemřel po dlouhé nemoci. Poslední rozloučení se uskuteční v rodinném kruhu, veřejnost se bude moci se Šedivým rozloučit, jakmile to umožní situace s epidemií koronaviru, napsal.

"Mnoho let svého života se potýkal s totalitou, ale ani dlouholeté věznění v komunistických lágrech ho nezlomilo, stále si uchovával svůj cit pro spravedlnost a obdivuhodný smysl pro humor," uvedl Bulan. Šedivý podle něj byl masarykovec, spisovatel, křesťan, milovník přírody a myslivec, výborný řečník a především laskavý člověk. "Patřil také k těm, díky jejichž úsilí mohla být obnovena činnost České obce sokolské. A významnou měrou se zasloužil i o vznik pražského Gymnázia Milady Horákové v roce 2009," dodal Bulan.

Zdroj: ČTK
Další zprávy