V Londýně vystaví oblečení, šperky i kosmetiku malířky Fridy Kahlo. Věci pochází z mexického muzea

Frida Kahlo s olméckou figurkou. Fotka pochází z roku 1939.
Stříbrný smaltovaný náhrdelník s korálem. Dílo Matilde Poulatové z roku 1950.
Protéza s koženou botou.
Frida na lavičce v roce 1939. Fotografii pořídil americký fotograf Nickolas Muray, jenž měl s malířkou velmi blízký vztah.
Rtěnky a tvářena z doby okolo roku 1954.
Foto: Victoria and Albert Museum
Kultura Kultura
11. 3. 2018 7:30
Jaké šaty nosila, čím se krášlila, jakou kosmetiku používala a které léky užívala mexická malířka Frida Kahlo? To na dvou stovkách exponátů, jež pochází z jejího rodného domu a zároveň muzea, známého jako Modrý dům, ukáže od června do listopadu londýnské Victoria & Albert Museum na výstavě pojmenované Frida Kahlo: Making Her Self Up (Nalíčená Frida Kahlo). Součástí bude i 22 barevných tehuánských oděvů, náhrdelníků, jež si umělkyně sama navlékala, či barevných korzetů. Podle kurátorky Claire Wilcoxové nabídne výstava unikátní vhled do toho, jak Kahlo chtěla, aby ji svět vnímal. Připomíná také, že “londýnské” předměty ještě nikdy nebyly vystavné mimo Mexiko. Frida Kahlo zemřela v roce 1954.
 

Právě se děje

před 42 minutami

Ruský hacker se přiznal k největší bankovní loupeži přes internet, hrozí mu až 20 let

Ruský hacker vydaný loni z Gruzie do USA se v pondělí v New Yorku přiznal k rozsáhlé internetové krádeži osobních dat klientů americké banky JP Morgan Chase. Oznámila to agentura Bloomberg. Šestatřicetiletý Andrej Ťurin má vyslechnout rozsudek manhattanského soudu v polovině února, hrozí mu trest vězení 15 až 20 let.

Ťurin podnikl útok proti americké bance před čtyřmi lety a zmocnil se dat 80 milionů jejích klientů. Ve své době to byla podle agentury AP největší internetová bankovní loupež na světě. Jeho oběťmi se rovněž staly finanční ústavy Fidelity Investments, E-Trade Financial a Dow Jones, burzovní zpravodajské weby a makléřské firmy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy