Čína staví největší říční loď na světě, kajuty mají 80 metrů a výhled na Tři soutěsky

Čína staví největší říční loď na světě, kajuty mají 80 metrů a výhled na Tři soutěsky
Victoria Sabrina bude největší říční lodí na světě, vypluje v roce 2020.
Velký důraz kladou inženýři na ekologii a šetrnost k životnímu prostředí. Energii bude loď čerpat z Tří soutěsek, což je vodní elektrárna vytvořená v provincii Chu-pej.
Řeka Jang-c’-ťiang je třetí nejdelší řekou na zemi (po Amazonce a Nilu) a z paluby bude vidět na měnící se krajinu Čínské lidové republiky.
Má mít několik restaurací s výhledem na okolí řeky Jang-c’-ťiang.
Foto: Victoria Cruises
Magazín Magazín
15. 12. 2019 14:48
Elbe Princesse plující mezi Prahou a Berlínem je největší loď, která kdy v Česku byla vidět. Avšak v porovnání s „říčním hotelem“, který právě dokončuje Čínská lidová republika, působí s nadsázkou jako bárka. Obří loď nazvaná Victoria Sabrina slibuje hotelové pokoje o 80 metrech čtverečních. Vypluje na řece Jang-c’-ťiang a bude čerpat energii z hydroelektrárny Tři soutěsky.
 

Právě se děje

před 39 minutami

Dva teroristy, kteří spáchali útok v Bamaku, odsoudil malijský soud k trestu smrti

Malijský soud odsoudil dva islamisty k smrti za účast v útocích mířených proti cizincům v metropoli Bamaku v roce 2015, informuje server BBC. Březnový útok na noční klub La Terrasse a listopadové přepadení hotelu Radisson Blu si vyžádaly dohromady nejméně 25 obětí. Jeden z obviněných před soudem řekl, že je na teroristické činy, k nimž se přihlásilo islamistické uskupení Murábitún, hrdý.

V Mali, které čelí od roku 2012 islamistickému povstání, nejsou soudy s džihádisty časté, připomíná BBC. Malijské armádě se i přes podporu od mise OSN a francouzských vojsk nedaří působení islamistů v zemi zastavit.

Jeden z odsouzených, Mauritánec Fawaz Ould Ahmeida, uvedl, že na klub La Terrasse zaútočil, aby se pomstil za komiksy s prorokem Mohamedem, které otiskl francouzský týdeník Charlie Hebdo. Při tomto útoku zemřeli tři Malijci, Belgičan a Francouz. Kvůli účasti v útoku byl odsouzen k smrti také Sadou Chaka, druhý obviněný.

Ahmeidu zároveň soud shledal vinným za organizaci útoku na hotel Radisson Blu. Ozbrojenci drželi devět hodin 170 hotelových hostů a zaměstnanců jako rukojmí a nejméně 20 z nich usmrtili, než kontrolu nad budovou převzaly bezpečnostní síly. Mezi oběťmi bylo nejméně 13 cizinců pěti různých národností.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Mexiku objevili masové hroby s 59 těly, nejspíš oběťmi drogových gangů

V tajných masových hrobech ve státě Guanajuato ve středním Mexiku byly nalezeny pozůstatky těl 59 lidí. Oblastí v posledních letech zmítá násilí drogových gangů, informovala s odvoláním na mexické úřady agentura Reuters.

Většina těl patřila velmi mladým lidem, či dokonce nezletilým, nejméně deset z nich byly ženy, řekla ve středu novinářům předsedkyně národní komise pro pohřešované osoby Karla Quintanaová. Jedná se o dosud největší odhalení tajných masových hrobů v Guanajuatu, dodala s tím, že pátrání iniciovali příbuzní zmizelých.

Pochmurný nález učinily úřady v okresu Salvatierra, kde se v poslední době zvýšil počet vražd v důsledku války znepřátelených drogových kartelů. V celém Guanajuatu s necelými šesti miliony obyvatel bylo mezi letošním lednem a srpnem evidováno 2250 vražd, což představuje nárůst o čtvrtinu v porovnání se stejným obdobím v předchozím roce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy