Utopených přibývá. Jak přežit prázdninové koupání ve zdraví?

Magazín Magazín
Aktualizováno 1. 8. 2015 13:40
Prázdniny jsou v polovině a kolonka utopených se zasahujícím hasičům začíná povážlivě plnit. Přečtěte si bezpečnostní desatero, jak přečkat vodní radovánky bez úhony.

Praha/České Budějovice - Prázdniny se přehouply do druhé poloviny a letní radovánky si již vyžádaly značně životů. Podíl na úmrtích měly alkohol i tropická vedra. 

Na základě podkladů od hasičského záchranného sboru jsme sestavili bezpečnostní desatero, co dělat, abyste koupání i vodáctví přečkali bez úhony.

Foto: Reuters

Neskákejte do vody uhřátí

Nikdy neskákejte do vody uhřátí, hrozí nebezpečí srdečního selhání a utonutí. Prudká změna teploty znamená pro lidský organismus šok. Ačkoliv ten, kdo vchází do vody postupně a osvěžuje se, bývá často terčem posměchu, zatímco "cool" je do vody skočit rovnou po hlavě, mějte na paměti, že první způsob je správný, druhý může být životu nebezpečný.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Izraelská policie zatkla palestinského ministra pro Jeruzalém

Izraelská policie v noci na pátek zatkla palestinského ministra pro jeruzalémské záležitosti za údajné porušení izraelského zákazu palestinských politických aktivit ve východní části města. Informovala o tom agentura AP.

Fádí Hadamí byl zatčen v blízkosti svého bydliště na Olivetské hoře. Jeho kancelář zveřejnila video, na němž policie se psy prohledává jeho dům. Podle kanceláře zabavili policisté na místě v přepočtu asi 70 tisíc korun. Podle agentury AP byl Hadamí takto zatčen již počtvrté.

Izrael východní Jeruzalém obsadil za války v roce 1967 a později tuto část města připojil k západní části. Celý Jeruzalém přitom považuje za své hlavní město, což však odporuje mezinárodnímu právu a předchozím dohodám s Palestinci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy