Mimořádná zpráva

Vánoční tramvaje i popeláři vyjeli do ulic. Ostravu brázdí Barborka, Praha má kukačku

Vánoční tramvaje i popeláři vyjeli do ulic. Ostravu brázdí Barborka, Praha má kukačku
Do stejných barev je oblečená i legendární "mazačka", kterou dopravní podnik vlastní od roku 1965.
Karlovarští se během zimy vozí vánočním motorovým vláčkem...
Dopravní podnik na výzdobu obětoval přes 20 tisíc světýlek. Jsou i na lanovce nebo v horní stanici Petřín.
Od historické tramvaje Ringhoffer po Škodu 15T. Pražská vánoční flotila vyjela do ulic první adventní víkend a bude v provozu do 6. ledna. Stejný termín si pro vyzdobené vozy stanovily dopravní podniky po celém Česku. Sváteční tramvaje, autobusy nebo trolejbusy jezdí nejméně v deseti dalších městech.
Foto: Aktuálně.cz/ Pražské služby
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
5. 12. 2022 6:00
Česká města se i letos rozhodla vyzdobit vozy hromadné dopravy vánočními světélky a dekoracemi. Tramvaje, autobusy nebo trolejbusy vyjely do ulic první adventní neděli a na většině míst budou v provozu až do 6. ledna. V hlavním městě je ve svátečním i lanovka na Petřín nebo popelářský vůz.

Karlovy Vary mají motorový vláček a Ostrava se pyšní dvěma tramvajemi - historickou Barborkou z roku 1922 a "Štádlerkou". "Vánoční tramvaj bude vypravována na různé linky, aby se pravidelně objevovala v jednotlivých městských obvodech a potěšila co nejvíce Ostravanů," říká mluvčí dopravního podniku města Tereza Šnoblová.

Podobně je tomu i v menších městech. Podívejte se, jaké barvy a dekorace mají vozy v Brně, Plzni, Pardubicích nebo Mladé Boleslavi.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 35 minutami

Rumunský fotbalový brankář Nita bude hostovat ze Sparty v Pardubicích

Do posledního týmu tabulky fotbalové ligy Pardubic přišel rumunský brankář Florin Nita. Ve východočeském klubu bude hostovat ze Sparty, za niž naposledy nastoupil v lize v listopadu 2021. Pětatřicetiletý gólman opouští Letnou po pěti letech, Sparta o jeho odchodu informovala na svém webu.

Bývalý brankář rumunských týmů Concordia Chiajna a FCSB od příchodu v roce 2018 odchytal za Spartu 92 ligových zápasů, býval jasnou týmovou jedničkou a získal s ní domácí pohár v sezoně 2019/20. V závěru roku 2021 ale v době působení trenéra Pavla Vrby o pozici přišel a postupně vypadl z kádru. Letenský dres oblékl naposledy vloni v lednu v přípravném utkání.

Další zprávy