Ukončete výstup a nástup a kalhoty dolů. Metro obsadili recesisté ve spodním prádle

Ukončete výstup a nástup a kalhoty dolů. Metro obsadili recesisté ve spodním prádle
Jízda bez kalhot (New York)
Jízda bez kalhot (New York)
Jízda bez kalhot (New York)
Jízda bez kalhot (New York)
Foto: Reuters
Magazín Magazín
15. 1. 2019 10:38
Zima ani letos nezastavila recesisty po celém světě, kteří si v lednu dopřávají tradiční jízdu metrem bez kalhot. První happening proběhl už v roce 2002 v New York City a za tu dobu se rozšířil do desítek metropolí včetně Prahy. Před třemi roky se akce poprvé zúčastnili i lidé v moskevském metru, kde se jízda ve spodním prádle nesetkala s pochopením a účastníky vyšetřovala policie. Smyslem každoročního lednového cestování MHD v trenkách a kalhotkách je pobavit běžné cestující. Podívejte se na fotky recesistů z New Yorku.

Sledujte Jízdu bez kalhot z Londýna:

Londýnská jízda metrem bez kalhot | Video: Associated Press

 

Právě se děje

před 17 minutami

Koronavirus urychlil odchod amerických vojáků z Afghánistánu

Pandemie nemoci covid-19 uspíšila stahování amerických vojáků z Afghánistánu. Na základě dohody s afghánským radikálním hnutím Tálibán se Spojené státy zavázaly snížit do poloviny července počet svých vojáků v této asijské zemi na 8600, tohoto stavu ale USA již takřka dosáhly a splní ho počátkem června. Ve středu to s odvoláním na představitele NATO a USA napsala agentura Reuters.

"Z důvodů covidu-19 postupujeme s plánovaným stahování rychleji, než se předpokládalo," citovala Reuters jednoho z nejmenovaných činitelů. Další pak dodal, že USA upřednostňují odchod personálu, který není považován za nezbytný, a také těch vojenských příslušníků, kteří jsou vnímáni jako virem ohrožená skupina.

Zdroj: ČTK
Další zprávy