Smrt slavné zpěvačky, plačící střelec, natěšené dívky v plavkách. NEJ fotky týdne

Smrt slavné zpěvačky, plačící střelec, natěšené dívky v plavkách. NEJ fotky týdne
Centrum Benátek na začátku listopadu opět zalila voda. Náměstí svatého Marka se nachází na jednom z nejnižších bodů ve městě, sotva 85 centimetrů nad úrovní moře. Turisté proto nasadili na nohy ochranu proti vodě.
Raketa Falcon 9 společnosti SpaceX ve středu 10. listopadu po několika odkladech odstartovala z mysu Canaveral v americkém státě Florida. Posádku tvoří tři Američané a jeden Němec a jde o třetí operační misi na ISS, kterou SpaceX pro NASA zajišťuje. Celkově je to již popáté, co společnost Elona Muska vynesla lidi do vesmíru.
"Udělal jsem, co jsem musel." Těmito slovy se u soudu v americkém městě Kenosha hájil 18letý střelec Kyle Rittenhouse, který čelí obžalobě z vraždy dvou lidí a zranění dalšího. Porotě řekl, že loni během divokých nočních protestů čelil několika útokům a střílel jen v sebeobraně. Rozhodnutí svědčit ve vlastním procesu označila agentura Reuters za dramatické a riskantní. Obžalovaný se snažil porotu přesvědčit, že přijel na demonstraci nabídnout pomoc a ke střelbě se uchýlil, protože neměl na vybranou.
Na londýnské letiště Heathrow přišli umělci pobavit cestující ve frontě na odbavení letu do Spojených států amerických. Chybět u toho samozřejmě nemohl ani Elvis Presley, který si však na rozdíl od svých kolegů zapomněl nasadit ochrannou roušku.
Foto: Reuters
Reuters Klára Wimmerová Reuters, Klára Wimmerová
13. 11. 2021 6:00
Čirou radost, hluboký smutek i velké naděje zachytili fotografové agentury Reuters při svých cestách tento týden. Do výběru nejlepších dvaceti snímků editoři zařadili plačícího zabijáka, dojatou matku s dcerou, nadšené dívky v plavkách i nádherně zbarvenou přírodu v Kanadě.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Zemřel vědec, vynálezce a odbojář Mojmír Petráň, bylo mu 99 let

Ve věku 99 let zemřel v sobotu 13. srpna vědec Mojmír Petráň. Na facebooku o tom dnes informovala Učená společnost ČR, jejímž členem Petráň byl. Petráň společně se svým kolegou Milanem Hadravským v 60. letech sestrojili a patentovali konfokální mikroskop s dvojitým řádkováním. Vynález znamenal převrat v mikroskopických technikách a přispěl k bouřlivému rozvoji molekulární buněčné biologie. Vědec Petráň byl i protinacistickým odbojářem.

Svůj přelomový vynález Petráň a Hadravský, kteří v 60. letech působili na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Plzni, patentovali v roce 1967 ve Spojených státech. Publikovali ho v roce 1968 ještě před okupací Československa. Po srpnové okupaci Petráň upadl v nemilost, neboť v době Pražského jara sympatizoval s reformními politiky. Svůj mikroskop pak musel vyrábět "podomácku" pod záštitou JZD Komorno u Plzně. Kvůli tomu vzniklo jen několik kusů přístroje.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Při izraelském náletu u Tartúsu zahynuli podle Damašku tři syrští vojáci

Při dnešním izraelském náletu na oblast u syrského pobřežního města Tartús přišli o život tři syrští vojáci a další tři byli zraněni. Oznámila to syrská armáda. Televizní stanice Al-Arabíja předtím uvedla, že izraelská vojenská letadla zaútočila na Tartús a před vypálením střel letěla nad libanonským pobřežím. Izraelská armáda své operace v Sýrii nechává bez komentáře. Útočí hlavně na cíle spojené se spojenci syrské vlády, což je Írán a libanonský Hizballáh. Agentura Reuters napsala, že se k Tartúsu blíží loď, která veze z Ukrajiny obilí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy