Týden obrazem: Chocholatá slepice, ohnivé inferno a útoky na migranty

Týden obrazem: Chocholatá slepice, ohnivé inferno a útoky na migranty
Chovatel se pokouší nalákat slepici z rodu holanďanek do co nejlepší pózy pro fotografy. Mnoho dalších hospodářských zvířat bylo k vidění během zemědělského festivalu Balmoral Show, který v Severním Irsku pořádá Royal Ulster Agricultural Society.
Originální pohled na lávu skrze okno jednoho z domů na ostrově La Palma.
"Díky za šestnáct let tvrdé práce." Dělníci odstraňují děkovný billboard s fotografií Angely Merkelové krátce před volbami, které se v Německu uskutečnily 26. září.
Americký golfový tým oslavuje vítězství v prestižním Rider Cupu.
Foto: Reuters
ert Reuters ert, Reuters
3. 10. 2021 8:00
Fotografové zpravodajské agentury Reuters měli v uplynulém týdnu napilno. Zaznamenávat museli řádění přírodních živlů, stále aktuální problematiku uprchlíků na pomezí Mexika a Spojených států i mnohem odlehčenější momenty, ke kterým patřila například světová premiéra nového filmu s Jamesem Bondem Není čas zemřít. Podívejte se na výběr nejlepších snímků.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Zemřel vědec, vynálezce a odbojář Mojmír Petráň, bylo mu 99 let

Ve věku 99 let zemřel v sobotu 13. srpna vědec Mojmír Petráň. Na facebooku o tom dnes informovala Učená společnost ČR, jejímž členem Petráň byl. Petráň společně se svým kolegou Milanem Hadravským v 60. letech sestrojili a patentovali konfokální mikroskop s dvojitým řádkováním. Vynález znamenal převrat v mikroskopických technikách a přispěl k bouřlivému rozvoji molekulární buněčné biologie. Vědec Petráň byl i protinacistickým odbojářem.

Svůj přelomový vynález Petráň a Hadravský, kteří v 60. letech působili na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Plzni, patentovali v roce 1967 ve Spojených státech. Publikovali ho v roce 1968 ještě před okupací Československa. Po srpnové okupaci Petráň upadl v nemilost, neboť v době Pražského jara sympatizoval s reformními politiky. Svůj mikroskop pak musel vyrábět "podomácku" pod záštitou JZD Komorno u Plzně. Kvůli tomu vzniklo jen několik kusů přístroje.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Při izraelském náletu u Tartúsu zahynuli podle Damašku tři syrští vojáci

Při dnešním izraelském náletu na oblast u syrského pobřežního města Tartús přišli o život tři syrští vojáci a další tři byli zraněni. Oznámila to syrská armáda. Televizní stanice Al-Arabíja předtím uvedla, že izraelská vojenská letadla zaútočila na Tartús a před vypálením střel letěla nad libanonským pobřežím. Izraelská armáda své operace v Sýrii nechává bez komentáře. Útočí hlavně na cíle spojené se spojenci syrské vlády, což je Írán a libanonský Hizballáh. Agentura Reuters napsala, že se k Tartúsu blíží loď, která veze z Ukrajiny obilí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy