FOTO Kameňáky o postižených. Schváleno lidmi s handicapem

FOTO Kameňáky o postižených. Schváleno lidmi s handicapem
The Tap Tap je kapela zdravotně postižených studentů a absolventů škol pražského Jedličkova ústavu. Vznikla v roce 1998. Založil ji a dodnes vede Šimon Ornest. V prosinci 2013 odstartovala skupina turné The Tap Tap načerno.
Od té doby odehrála desítky koncertů. Vozí na ně putovní výstavu černého humoru o zdravotně postižených a vybírají peníze na dostavbu areálu Jedličkova ústavu a jeho škol.
Některé vtipy uvádějí svou "černotou" lidi do rozpaků, většinou ty bez postižení.
Lidé s postižením se jim naopak s chutí zasmějí.
Foto: Hrdý, tttnacerno.cz
tttnacerno.cz, hrz
Aktualizováno 29. 1. 2015 6:20
V roce 2015 pokračuje turné The Tap Tap načerno. Známá kapela zdravotně postižených vozí na koncerty výstavu černého humoru o lidech s handicapem. Cílem je vybrat peníze na dostavbu Jedličkova ústavu.
 

Právě se děje

před 14 minutami

Zastupitelé západoněmecké obce z vedení sesadili člena neonacistické strany

Západoněmeckou obec Waldsiedlung již nevede člen krajně pravicové Národnědemokratické strany Německa (NPD) Stefan Jagsch, v úterý ho zastupitelé odvolali a ve funkci ho vystřídala zástupkyně křesťanských demokratů (CDU). Informovala o tom agentura DPA.

Jagsch byl do funkce zvolen v září, a to i s pomocí hlasů CDU, sociálních demokratů (SPD) a liberálů (FDP), což vyvolalo na celoněmecké úrovni tvrdou kritiku. NDP je totiž označována za neonacistickou a zavedené strany s ní spolupracovat odmítají.

Ačkoli CDU, FDP a SPD oficiálně s NPD nespolupracují, zastupitelé těchto tří stran v hesenského Waldsiedlungu, kde žije asi 2600 lidí a který je součástí obce Altenstadt, to nerespektovali. Následnou kritiku odmítali s tím, že nikdo jiný o tuto funkci, která byla volná od června, zájem neměl a že stranická příslušnost nehrála žádnou roli.

Další zprávy