Filmový test: Znáte místa, kde se točily české filmové hity?

hrz
9. 5. 2015 9:00
Známé filmy, známé scény. Víte, kde se natáčely? Zkuste si test pro filmové i vlastivědné odborníky.
Foto: Aktuálně.cz, Filmové studio Barrandov, Československý státní film

Test - Některé filmy prosluly záběry na přenádherné scenérie, jiné zase záběry na monumentální památky. A jindy to bylo naopak. Některé lokality se proslavily až díky filmům a lidé se na ně jezdí dodnes dívat.

Víte, kde se procházela princezna Večernice, kde Pyšná princezna chtěla zavázat střevíček, kam chodili Samotáři na panáka nebo co je onen Tajemný hrad v Karpatech?

TEST: VYZKOUŠEJTE SVÉ ZNALOSTI VE FILMOVÉM KVÍZU >>

 

Právě se děje

před 27 minutami

Bouzková odvrátila čtyři mečboly a vydřela v Číně postup

Čtyři mečboly odvrátila Marie Bouzková na turnaji v Kuang-čou, než zdolala domácí tenistku Sün Fang-jing a vybojovala si postup do druhého kola. I když byla jednadvacetiletá Češka jasnou favoritkou, s běhavou čínskou soupeřkou bojovala dvě a půl hodiny. Nakonec vyhrála 6:3, 2:6 a 7:6.

Bouzková začala turnaj ztraceným podáním, ale pak předvedla tři brejky a jasně vyhrála první set. Poté se však dařilo Sün Fang-jing, hráčce z třetí stovky žebříčku, která do hlavní soutěže postoupila z kvalifikace. V tie-breaku už Číňanka vedla 6:2, ale posledních šest výměn patřilo Bouzkové, senzační semifinalistce špičkového srpnového turnaje v Torontu.

Ve druhém kole může Bouzková narazit na světovou trojku Elinu Svitolinovou z Ukrajiny. Dnes zahájí turnaj v Kuang-čou ještě Tereza Martincová, v pavouku je také Kateřina Siniaková jako nasazená pětka.

před 53 minutami

Ministerstvo zemědělství poslalo odpověď na bruselský audit k střetu zájmů Babiše

Ministerstvo zemědělství v pondělí odeslalo odpověď na bruselský audit zemědělských dotací ohledně střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO), informoval ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD). Obsah odpovědi nekomentoval. Česko mělo na odpověď na předběžnou auditní zprávu čas do 20. září. "Odpověď na audit Evropské komise zpracoval Státní zemědělský intervenční fond (SZIF). A bylo to odesláno prostřednictvím ministerstva. Takže by to mělo být dneska nebo zítra předáno," uvedl Toman.

Další zprávy