Fotky: Kino Světozor žije filmem mimo kinosály. David Lynch tu inspiroval i záchody

Podívejte se na nápaditý design foyeru a dámských záchodů, který navozuje atmosféru Lynchových i Kubrickových filmů.
Kino Světozor, které se nachází ve stejnojmenné pasáži paláce Ligna, prošlo během uplynulých 15 let hned třemi rekonstrukcemi. Ta největší se uskutečnila v letech 2007-2008 a zásadně změnila charakter starého kina.
Z mysteriózního prostředí je to jen pár kroků do hotelu Overlook ve Spojených státech. Právě tam se natáčely hororové scény filmu Shining (1980).
Pro skalní diváky už dobře známý bar, který svou jednoduchostí nechává vyniknout foyeru a také plakátům, které září na černých zdích. Světelné popisky nad barem jsou z filmu Alois Nebel.
Během rekonstrukce v letech 2007-2008 opravili architekti také záchody. Divák se díky neotřelému designu může vžít do role konkrétní filmové postavy. "Chtěli jsme to nechat tajemné, aby lidé sami uhodli, v jaké jsou scéně," říká architektka Marcela Steinbachová.
Foto: Andrea Thiel Lhotáková
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
6. 7. 2019 12:32
Pražský Světozor letos slaví 15 let své novodobé existence. Prvorepublikový biograf, který je součástí bývalého paláce České banky ve Vodičkově ulici, je jedním z těch, které přežily nástup moderních multiplexů. Filmová produkce se udržela díky alternativnímu programu a také nevšední rekonstrukci, která interiér oživila scénami z kultovních filmů. Podívejte se na nápaditý design foyeru a dámských záchodů, který navozuje atmosféru Lynchových i Kubrickových filmů.
 

Právě se děje

před 31 minutami

Fotbalista Procházka přestoupil z Plzně do Górniku Zabrze

Fotbalista Roman Procházka po sezoně a půl opustil Plzeň a přestoupil do Górniku Zabrze. Třicetiletý slovenský záložník podepsal s dvanáctým týmem polské ligy smlouvu do konce června 2021 s opcí.

Procházka přišel do Plzně v létě 2018 z Levski Sofia. V české lize odehrál 35 zápasů, v nichž vstřelil devět gólů. Celkově za Viktorii nastoupil ve 46 soutěžních utkáních. Nejvíce se blýskl předloni v listopadu v Lize mistrů na půdě CSKA Moskva, kde vyrovnávací brankou načal obrat na 2:1. Západočeši poté prošli do jarní fáze Evropské ligy.

V Plzni v prosinci skončil trenér Pavel Vrba a jeho nástupce Slovák Adrián Guľa před dnešním odletem na soustředění do Španělska zúžil kádr mimo jiné o Procházku.

"Na angažmá ve Viktorii budu velmi rád vzpomínat, zejména pak na fanoušky, kteří byli vždy skvělí. Plzeň budu i nadále sledovat a přeji jí hodně štěstí," uvedl Procházka pro web plzeňského klubu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Íránský ministr: Írán připravuje místo na vyslání satelitu. Podle USA se snaží ukrývat svůj balistický program

Írán připravuje místo, ze kterého vyšle satelit. Na twitteru to napsal íránský ministr pro informační a komunikační technologie Mohammad Džavád Azarí Džahromí. Informovala o tom agentura Reuters, která připomněla, že podle USA se Teherán takto snaží skrývat svůj balistický program.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Katalánský premiér přišel o mandát poslance, region možná čekají nové volby

Do centra Barcelony vyšly skupiny separatistů, z nichž někteří zapalovali kontejnery. Policie několik osob zadržela. Impulsem k demonstracím bylo bouřlivé zasedání regionálního parlamentu, jehož vedení oznámilo pozastavení mandátu katalánskému premiérovi Quimu Torrovi. Premiérem tohoto španělského regionu Torra zůstává, podle místních médií ale hrozí Katalánsku předčasné regionální volby kvůli dnes vyostřenému rozkolu mezi stranami katalánské vlády.

Další zprávy