Fotky: Kino Světozor žije filmem mimo kinosály. David Lynch tu inspiroval i záchody

Podívejte se na nápaditý design foyeru a dámských záchodů, který navozuje atmosféru Lynchových i Kubrickových filmů.
Kino Světozor, které se nachází ve stejnojmenné pasáži paláce Ligna, prošlo během uplynulých 15 let hned třemi rekonstrukcemi. Ta největší se uskutečnila v letech 2007-2008 a zásadně změnila charakter starého kina.
Z mysteriózního prostředí je to jen pár kroků do hotelu Overlook ve Spojených státech. Právě tam se natáčely hororové scény filmu Shining (1980).
Pro skalní diváky už dobře známý bar, který svou jednoduchostí nechává vyniknout foyeru a také plakátům, které září na černých zdích. Světelné popisky nad barem jsou z filmu Alois Nebel.
Během rekonstrukce v letech 2007-2008 opravili architekti také záchody. Divák se díky neotřelému designu může vžít do role konkrétní filmové postavy. "Chtěli jsme to nechat tajemné, aby lidé sami uhodli, v jaké jsou scéně," říká architektka Marcela Steinbachová.
Foto: Andrea Thiel Lhotáková
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
6. 7. 2019 12:32
Pražský Světozor letos slaví 15 let své novodobé existence. Prvorepublikový biograf, který je součástí bývalého paláce České banky ve Vodičkově ulici, je jedním z těch, které přežily nástup moderních multiplexů. Filmová produkce se udržela díky alternativnímu programu a také nevšední rekonstrukci, která interiér oživila scénami z kultovních filmů. Podívejte se na nápaditý design foyeru a dámských záchodů, který navozuje atmosféru Lynchových i Kubrickových filmů.
 

Právě se děje

Další zprávy