Disneyland pro věřící. Z Lurd se stala továrna na zázraky

Disneyland pro věřící. Z Lurd se stala továrna na zázraky
Dne 11. února 1858 se měla čtrnáctileté Bernadettě Soubirousové v jeskyni Massabielle poblíž městečka Lurdy zjevit "dáma v bílém oděvu, modrém plášti a se žlutými růžemi u nohou".
Během pěti měsíců se tato žena, která se později představila jako Panna Maria, počatá bez poskvrny (Immaculata), zjevila Bernadettě ještě sedmnáctkrát. Dívku vyzvala, aby u jeskyně nechala postavit kostel. Při jednom ze zjevení měla Panna Marie údajně Bernadettě milým hlasem sdělit: "Jsem neposkvrněné početí".
Dne 25. února 1858 měla dívce ukázat, kde najde zapomenutý léčivý pramen. Ten prý stále sílil, a když jeden slepý člověk po omytí tamní vodou opět uviděl, začalo díky tomuto zázraku přicházet do Lurd mnoho lidí.
Bernadette se později stala řeholnicí. Celý život však měla slabé zdraví, zemřela ve věku 35 let. Díky jejím viděním se z Lurd stalo jedno z nejvýznamnějších poutních míst na světě.
Foto: Thinkstock
Poutní Lurdy ročně navštíví přes šest milionů věřících. Doufají v zázrak a uzdraví se. Jiní sem směřují za uzdravením duše, za smířením a cestou k pokání.

Lurdy (Francie) - V jeskyni Massabielle poblíž městečka Lurdy v podhůří Pyrenejí se 11. února 1858 (a poté ještě sedmnáctkrát) údajně zjevila čtrnáctileté Bernadettě Soubirousové "dáma v bílém oděvu, modrém plášti a se žlutými růžemi u nohou".

Do Lurd ročně přijíždí zhruba šest milionů návštěvníků, kteří chtějí zejména vidět jeskyni, v níž po zjevení Panny Marie vytryskl pramen. Jeho voda podle mínění mnohých má léčivé účinky a někteří věří, že dokáže i zázraky.

 

Právě se děje

Další zprávy