Foto: Na počest Československa. Češi vysadili tisíce stromů, od Tasmánie po New York

Foto: Na počest Československa. Češi vysadili tisíce stromů, od Tasmánie po New York
Jeden z účastníků, pan Stephan Yarabek, si na to symbolicky vzal sto let starou lopatu po svém pradědečkovi.
Česko-manhattanský Strom svobody byl vysazen v Stuyvesant Square Parku a dělá tak společnost památníku českého skladatele Antonína Dvořáka.
Zasazení Stromu svobody na počest 100. výročí Československa na půdě Moravian College v pensylvánském městě Bethlehem. Pro neznalé piráty a spol. - druhý zleva je mezinárodně uznávaný spisovatel, ilustrátor a filmař Petr Sís, jehož si spletli s komunistickým básníkem Karlem Sýsem (a i díky tomu dostal Sýs, nikoliv Sís, letos od Zemana státní vyznamenání).
Na sté výročí od založení Československa se vzpomínalo dokonce i v daleké Tasmánii. Také zde zapustili kořeny Češi vyhnaní z vlasti nacisty či komunisty, například zdejší uctívaný vinař Josef Chromy. A nyní tu zapustila kořeny i tato pamětní lípa.
Foto: Friends of Czech Greenways NYC/Facebook
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
7. 11. 2018 6:37
Na oslavu stého výročí republiky vysázeli Češi a Slováci přes 2200 nových Stromů svobody na nejméně 855 místech ve třinácti zemích světa. Včetně Tasmánie, Manhattanu, Pensylvánie, Pittsburghu, Bruselu či Ukrajiny.
 

Právě se děje

před 10 minutami

Kryštof přesouvá vánoční koncerty v O2 areně na prosinec 2021

Kvůli opatřením proti šíření koronaviru kapela Kryštof přeložila oba prosincové vyprodané koncerty v pražské O2 areně na příští rok. Prodáno bylo přes 30 tisíc vstupenek, které zůstávají v platnosti i na nové termíny. Lístky z pátku 4. prosince 2020 platí na nový termín 18. prosince příštího roku. Vstupenky ze soboty 5. prosince platí na 19. prosince 2021.

Na koncertě měla zaznít i píseň Vánoční, kterou Richard Krajčo a skupina Kryštof před dvěma lety nahráli s Karlem Gottem a po dohodě ji představili až nedávno, rok po Gottově loňském úmrtí. Skupina Kryštof kvůli opatřením proti šíření koronaviru vedle O2 areny již přeložila osm letních festivalů Kryštof Kemp.

Zdroj: ČTK
Další zprávy