Foto: Na počest Československa. Češi vysadili tisíce stromů, od Tasmánie po New York

Foto: Na počest Československa. Češi vysadili tisíce stromů, od Tasmánie po New York
Jeden z účastníků, pan Stephan Yarabek, si na to symbolicky vzal sto let starou lopatu po svém pradědečkovi.
Česko-manhattanský Strom svobody byl vysazen v Stuyvesant Square Parku a dělá tak společnost památníku českého skladatele Antonína Dvořáka.
Zasazení Stromu svobody na počest 100. výročí Československa na půdě Moravian College v pensylvánském městě Bethlehem. Pro neznalé piráty a spol. - druhý zleva je mezinárodně uznávaný spisovatel, ilustrátor a filmař Petr Sís, jehož si spletli s komunistickým básníkem Karlem Sýsem (a i díky tomu dostal Sýs, nikoliv Sís, letos od Zemana státní vyznamenání).
Na sté výročí od založení Československa se vzpomínalo dokonce i v daleké Tasmánii. Také zde zapustili kořeny Češi vyhnaní z vlasti nacisty či komunisty, například zdejší uctívaný vinař Josef Chromy. A nyní tu zapustila kořeny i tato pamětní lípa.
Foto: Friends of Czech Greenways NYC/Facebook
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
7. 11. 2018 6:37
Na oslavu stého výročí republiky vysázeli Češi a Slováci přes 2200 nových Stromů svobody na nejméně 855 místech ve třinácti zemích světa. Včetně Tasmánie, Manhattanu, Pensylvánie, Pittsburghu, Bruselu či Ukrajiny.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při střelbě na oslavě v americkém Colorado Springs zemřelo sedm lidí

Při střelbě na narozeninové oslavě v americkém městě Colorado Springs v neděli zemřelo sedm lidí včetně údajného útočníka. Uvedly to podle agentury Reuters místní úřady.

Útočník podle úřadů dorazil na oslavu, kde se nacházela jeho přítelkyně, a zahájil střelbu. Na místě zemřelo šest osob, jeden člověk podlehl svým zraněním po převozu do místní nemocnice.

V místě oslavy se nacházely i děti, podle prohlášení policie a představitelů města však nebyly mezi oběťmi střelby. Policie uvedla, že střelec spáchal sebevraždu. Dodala, že nyní zjišťuje motiv činu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy