Foto: Na počest Československa. Češi vysadili tisíce stromů, od Tasmánie po New York

Foto: Friends of Czech Greenways NYC/Facebook
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
7. 11. 2018 6:37
Na oslavu stého výročí republiky vysázeli Češi a Slováci přes 2200 nových Stromů svobody na nejméně 855 místech ve třinácti zemích světa. Včetně Tasmánie, Manhattanu, Pensylvánie, Pittsburghu, Bruselu či Ukrajiny.
 

Právě se děje

před 13 minutami

Koudelka skončil v Titisee-Neustadtu třiadvacátý, vyhrál Kubacki

Skokan na lyžích Roman Koudelka skončil třiadvacátý v závodu Světového poháru v německém Titisee-Neustadtu. Podruhé v sezoně vyhrál vítěz Turné čtyř můstků Polák Dawid Kubacki.

V prvním závodu po odvolání reprezentačního trenéra Jakuba Jiroutka, kterého nahradil asistent Antonín Hájek, skočil Koudelka v obou kolech shodně 132 metrů. Druhý z českých závodníků Viktor Polášek předvedl v 1. kole 127,5 metru a obsadil 38. místo.

Svěřenec českého kouče Michala Doležala Kubacki měl v každém kole nejdelší pokus. V prvním kole o půl metru přelétl 140 metrů a ve druhém skočil 141 metrů. Potřetí v řadě a popáté v sezoně skončil druhý Stefan Kraft z Rakouska.

Z třetího místa se radoval Rjoju Kobajaši z Japonska. Němec Karl Geiger skončil dvanáctý a udržel se v čele průběžného pořadí seriálu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy