Foto: Na počest Československa. Češi vysadili tisíce stromů, od Tasmánie po New York

Foto: Na počest Československa. Češi vysadili tisíce stromů, od Tasmánie po New York
Jeden z účastníků, pan Stephan Yarabek, si na to symbolicky vzal sto let starou lopatu po svém pradědečkovi.
Česko-manhattanský Strom svobody byl vysazen v Stuyvesant Square Parku a dělá tak společnost památníku českého skladatele Antonína Dvořáka.
Zasazení Stromu svobody na počest 100. výročí Československa na půdě Moravian College v pensylvánském městě Bethlehem. Pro neznalé piráty a spol. - druhý zleva je mezinárodně uznávaný spisovatel, ilustrátor a filmař Petr Sís, jehož si spletli s komunistickým básníkem Karlem Sýsem (a i díky tomu dostal Sýs, nikoliv Sís, letos od Zemana státní vyznamenání).
Na sté výročí od založení Československa se vzpomínalo dokonce i v daleké Tasmánii. Také zde zapustili kořeny Češi vyhnaní z vlasti nacisty či komunisty, například zdejší uctívaný vinař Josef Chromy. A nyní tu zapustila kořeny i tato pamětní lípa.
Foto: Friends of Czech Greenways NYC/Facebook
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
7. 11. 2018 6:37
Na oslavu stého výročí republiky vysázeli Češi a Slováci přes 2200 nových Stromů svobody na nejméně 855 místech ve třinácti zemích světa. Včetně Tasmánie, Manhattanu, Pensylvánie, Pittsburghu, Bruselu či Ukrajiny.
 

Právě se děje

před 6 hodinami

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy