Krásné kostely i chátrající budovy. Signal Festival ukazuje Prahu v jiném světle

Krásné kostely i chátrající budovy. Signal Festival ukazuje Prahu v jiném světle
Kostel svaté Ludmily byl od té doby centrem pozornosti a stal se jedním z hlavních dějišť festivalu.
A takhle už vypadal Tyršův dům v ročníku před dvěma lety. Projekce R•Evolution vyprávěla příběh o lidské touze po lepší budoucnosti.
Dějištěm největší světelné projekce v historii festivalu bude Průmyslový palác, který se stal součástí programu v rámci výročí 130 let od otevření pražského Výstaviště.
A na závěr projekce ještě z jednoho oblíbeného místa festivalu, Lyčkova náměstí.
Foto: Lukáš Bíba
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
14. 10. 2021 9:56
Po dvouleté odmlce kvůli covidu začne ve čtvrtek Signal Festival, největší přehlídka videomappingu v Česku. Umělecké projekce, které nechávají vyniknout architekturu památek i chátrajících staveb, se letos konají na 21 místech Prahy, přičemž některé budou součástí rozšířené reality.

Signal Festival ve čtvrtek večer zahájí rozsvícení kostela svatého Cyrila a Metoděje v pražském Karlíně. Do neděle budou následovat pravidelné projekce na 15 místech v pražských ulicích, dalších šest pak v simulovaném prostředí. 

Projekce jsou situované převážně v Karlíně a na Starém Městě, poprvé se ale mají odehrávat také v Holešovicích, konkrétně v areálu Výstaviště, kde světelné kulisy ozáří interiér Průmyslového paláce. Instalace od studia Onionlab zpracovává koronavirovou krizi a její dopad na lidstvo i planetu.

Festival funguje už od roku 2013, v galerii proto připomínáme, s jakými instalacemi začínal a jaké stavby byly nejčastěji středem pozornosti. Podívejte se.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Ruský plynárenský gigant Gazprom zastaví vývoz plynu do Moldavska, pokud do prosince nebude nová smlouva

Ruský plynárenský gigant Gazprom pozastaví vývoz plynu do Moldavska, pokud nebude do začátku prosince podepsán nový dodavatelský kontrakt. Oznámila to dnes podle agentury Interfax firma. Moldavsko po vypršení dřívějšího kontraktu muselo kvůli nedostatku energie vyhlásit stav nouze, upozornila agentura Reuters.

Moldavská premiérka Natalia Gavrilitaová v pátek uvedla, že Moldavsko a Rusko se stále nedokázaly shodnout na ceně a dalších podmínkách nové dohody. Dlouholetý kontrakt s Gazpromem vypršel Moldavsku koncem září, podle listu Kommersant byl ale prodloužen do konce října.

Zdroj: ČTK
Další zprávy