Anketa: Slavní fanoušci Star Wars. Krnáčová fandí Yodovi, Matásek má nejraději Dartha Vadera

Petra Jansová Tomáš Kunc Petra Jansová, Tomáš Kunc
16. 12. 2015 18:06
Aktuálně.cz oslovilo politiky, muzikanty i herce, kteří jsou vášnivými fanoušky Star Wars. Co pro ně slavná filmová sága znamená, jak se těší na novou epizodu Síla se probouzí a která postava je jejich nejoblíbenější?
Foto: Aktuálně.cz

Jakub Štáfek (herec a režisér)

Svět Star Wars mě baví a naplňuje. Přijde mi fantastické, že byl George Lucas takový vizionář a vytvořil něco, kam my, když máme špatné chvíle, můžeme utéct a žít příběhy jiných. K srdci mi přirostlo hned několik postav, ale ze všech nejraději mám Obi-Wana Kenobiho. Jednak mě baví, že se objevuje ve všech dílech, i když v těch posledních jen jako holografická stopa, a zároveň protože je zodpovědný. Na nový díl se těším hrozně moc a zároveň jsem zvědavý, zda se potvrdí můj tip, že Luke Skywalker se přidal k temné straně Síly.

 

Právě se děje

před 43 minutami

Požár haly na Bruntálsku způsobil škodu okolo 20 milionů korun

Škodu okolo 20 milionů korun způsobil v sobotu ráno v Bílčicích na Bruntálsku požár výrobní haly na zpracování dřeva. Podle hasičů před vypuknutím ohně budovou otřásl výbuch. Příčinu výbuchu i následného požáru zjišťují vyšetřovatelé. Událost se obešla bez zranění.

Hasiči se o výbuchu a následném požáru haly o velikosti 30 krát 15 metrů dozvěděli okolo 5. hodiny ráno. Na místě pak zasahovaly dvě desítky hasičů z šesti profesionálních a dobrovolných jednotek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy