Slunce a moře květin. Do kalifornských "Varů" zamířily s rozvolněním davy lidí

Slunce a moře květin. Do kalifornských "Varů" zamířily s rozvolněním davy lidí
Návštěvníci se do ní podívali po necelém roce.
... i celé rodiny v ní lovily fotky s květinami v pozadí.
Zatímco do Česka se na čas vrátily mrazy, v Kalifornii svítí slunce a je příjemných 24 stupňů Celsia.
Skupinky přátel...
Foto: Reuters
Magazín Magazín
7. 4. 2021 9:20
Zatímco do Česka se na čas vrátily mrazy, v Kalifornii svítí slunce a je příjemných 24 stupňů Celsia. Po mírném rozvolnění otevírají například sportovní stadiony a koncem dubna i Disneyland. Ve městě Carlsbad (Karlovy Vary) návštěvníky přivítala zahrada jménem Flower Field, která po necelém roce znovu nabízí pohled na 70 milionů rozkvetlých květin. Vyfotit se s nimi v pozadí nalákalo davy lidí.

Zahrada Flower Field se nachází ve městě Carlsbad, které má v češtině ekvivalent, v překladu jsou to doslovně Karlovy Vary. Ty americké však leží kousek od San Diega a v tuto roční dobu nabízí pohled na 70 milionů květů. Jak informuje agentura Reuters, kvůli opatření ohledně koronaviru byla zahrada devět měsíců zavřená. Podívejte se, jak si první návštěvníci užívali slunce a moře květin.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Biden vyslal neoficiální americkou delegaci na Tchaj-wan, Čína reagovala varováním

Americký prezident Joe Biden vyslal na Tchaj-wan neoficiální delegaci na důkaz podpory ostrovu, jež pevninská Čína považuje za svou vzbouřeneckou provincii. Tři bývalí vysoce postavení politici dorazí na Tchaj-wan ve středu. Čína už v reakci na návštěvu Spojené státy varovala, aby respektovaly princip jedné Číny a chovaly se podle něj k Tchaj-wanu, píše agentura Reuters.

Členy delegace jsou demokrat Chris Dodd, senátor za Connecticut v letech 1981 až 2011 a dva bývalí náměstci ministrů zahraničí James Steinberg z Obamovy éry a Richard Armitage z vlády republikánského prezidenta George W. Bushe, upřesňuje AP. Na Bidenovu žádost se setkají s nejvyššími představiteli Tchaj-wanu, píše CNN. Ve čtvrtek ráno se setkají s prezidentkou Cchaj Jing-wen, uvádí Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy