Fotky: Filmové Vary končí. Pattinson si pořizoval selfie, Hanzlík se dojímal na pódiu

Robert Pattinson
Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech končí...
... lidé čekají na slavnostní příjezd hlavních hvězd večera.
Tou hlavní je Robert Pattinson.
Diváky zdraví Marek Eben.
Foto: Film Servis Festival Karlovy Vary
ČTK Kultura ČTK, Kultura
7. 7. 2018 21:04
V Karlových Varech skončil 53. ročník mezinárodního filmového festivalu. Podívejte se, kdo se zúčastnil slavnostního zakončení a kdo si odnesl Křišťálový glóbus v hlavní soutěžní sekci.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

USA podpořily Hongkong, Peking to označil za vměšování

Americká Sněmovna reprezentantů schválila tři zákony, jimiž podpořila demonstranty v Hongkongu, kteří ve velkoměstě bojují za posílení demokracie.

Přijatá opatření se nelíbí Pekingu, který Washington vyzval, aby se nevměšoval do záležitostí Číny. Hongkongští prodemokratičtí zákonodárci zároveň přerušili výroční proslov Čínou podporované správkyně města Carrie Lamové.

Jeden z návrhů zákona přijatých v úterý dolní komorou amerického Kongresu odsuzuje kroky Číny při řešení situace v Hongkongu. Demonstranti zde už několik měsíců protestují proti plíživému omezování svobod ze strany Pekingu a dožadují se demokratických reforem.

před 1 hodinou

V Katalánsku policie zadržela 25 demonstrantů, zraněných je nejméně 74

Pětadvacet osob zadržela policie při úterních demonstracích v Barceloně a dalších katalánských městech, které vypukly po pondělním rozsudku nad separatistickými politiky.

Potyčky s policií, v něž úterní demonstrace mnohdy přerostly, si vyžádaly nejméně 74 zraněných, informoval dnes list La Vanguardia. Španělská vláda násilí odsoudila a uvedla, že jejím cílem je zachovat v Katalánsku bezpečnost.

Nejvíce lidí místní policie podle listu La Vanguardia zadržela během střetů ve městě Tarragona (13), dalších osm ve městě Lleida, tři v Barceloně a jednoho ve městě Sabadell.

Další zprávy