Kalendář Pirelli ukázal intimní a tajuplné fotky. Slavné ženy tu pózují v roli Julie

Focení kalendáře Pirelli pro rok 2020.
Britská herečka Claire Foyová
Britská herečka Claire Foyová
Britská herečka Emma Watsonová
Britská herečka Emma Watsonová
Foto: Pirelli
Magazín Magazín
Aktualizováno 20. 10. 2019 11:50
Kalendář Pirelli pro rok 2020 našel inspiraci v období renesance. Italský fotograf Paolo Roversi, který je jeho autorem, vzal slavné umělkyně do města Verona, aby je zachytil v roli Julie z tragédie Williama Shakespeara. Výsledek jeho práce veřejnost poprvé spatří v prosinci, ale snímky ze zákulisí jsou k vidění už teď. Pózují na nich mimo jiné herečky Emma Watsonová a Kristen Stewartová.

Fotografa Paola Roversiho zaujaly na Shakespearově dramatu nadčasové motivy lásky, síly, mládí a krásy zastoupené hlavní postavou Julie. Ve svém projektu nechal tyto renesanční ideály ztvárnit herečkami a zpěvačkami různých kultur.

Pro roli Julie si vybral devět osobností, mezi které patří britské herečky Claire Foyová, Mia Gothová a Emma Watsonová, americké herečky Indya Mooreová, Yara Shahidiová a Kristen Stewartová, ale i čínská zpěvačka Chris Leeová, španělská zpěvačka Rosalía a francouzsko-italská umělkyně Stella Roversiová.

Paolo Roversi se dlouhodobě věnuje módní fotografii a pracoval například pro časopis Elle v Paříži, kde dodnes žije. Vytváří intimní, tajuplné fotografie spojující realismus s iluzí, prostý obraz s magií, což je také důvod, proč si ho firma Pirelli vybrala jako autora nejnovější série svých slavných kalendářů.

Ty vycházejí už od poloviny 60. let minulého století a na jejich tvorbě se podílela řada věhlasných fotografů včetně Terryho Richardsona, Helmuta Newtona nebo Annie Leibovitzové. Jsou však neprodejné a obvykle se dostanou jen do rukou VIP osobností.

Omezený počet kusů se každoročně draží a výtěžek pak směřuje na dobročinné účely. V Česku se dražba bude konat před Vánocemi a výtěžek z ní poputuje na konto Masarykova onkologického ústavu v Brně.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

České basketbalistky zahájily boje o ME výhrou v Itálii

České basketbalistky vstoupily do kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2021 vítězstvím 62:52 na palubovce favorita skupiny Itálie. Další zápas čeká výběr trenéra Štefana Svitka v neděli, kdy v pražské hale Královka nastoupí proti Rumunsku.

Nejlepší střelkyní hostujícího celku byla v Cagliari s 15 body Julia Reisingerová, 11 bodů přidala Kia Vaughnová a český tým tak úspěšně vykročil za čtrnáctou účastí na mistrovství Evropy za sebou. Na šampionát postoupí vítězové devíti kvalifikačních skupin a pět nejlepších celků z druhých míst.

Kvalifikace basketbalistek o postup na mistrovství Evropy 2021 - skupina D:

Itálie - ČR 52:62 (19:16, 29:33, 41:44)

Nejvíce bodů: Zandalasiniová 16, Dottová 13, Bestagnová 10 - Reisingerová 15, Vaughnová 11, Elhotová 9. Fauly: 14:16. Trestné hody: 13/6 - 8/7. Trojky: 4:3. Doskoky: 35:47.

Rumunsko - Dánsko 70:55 (39:29).

Další zprávy