Kalendář Pirelli ukázal intimní a tajuplné fotky. Slavné ženy tu pózují v roli Julie

Focení kalendáře Pirelli pro rok 2020.
Britská herečka Claire Foyová
Britská herečka Claire Foyová
Britská herečka Emma Watsonová
Britská herečka Emma Watsonová
Foto: Pirelli
Magazín Magazín
Aktualizováno 20. 10. 2019 11:50
Kalendář Pirelli pro rok 2020 našel inspiraci v období renesance. Italský fotograf Paolo Roversi, který je jeho autorem, vzal slavné umělkyně do města Verona, aby je zachytil v roli Julie z tragédie Williama Shakespeara. Výsledek jeho práce veřejnost poprvé spatří v prosinci, ale snímky ze zákulisí jsou k vidění už teď. Pózují na nich mimo jiné herečky Emma Watsonová a Kristen Stewartová.

Fotografa Paola Roversiho zaujaly na Shakespearově dramatu nadčasové motivy lásky, síly, mládí a krásy zastoupené hlavní postavou Julie. Ve svém projektu nechal tyto renesanční ideály ztvárnit herečkami a zpěvačkami různých kultur.

Pro roli Julie si vybral devět osobností, mezi které patří britské herečky Claire Foyová, Mia Gothová a Emma Watsonová, americké herečky Indya Mooreová, Yara Shahidiová a Kristen Stewartová, ale i čínská zpěvačka Chris Leeová, španělská zpěvačka Rosalía a francouzsko-italská umělkyně Stella Roversiová.

Paolo Roversi se dlouhodobě věnuje módní fotografii a pracoval například pro časopis Elle v Paříži, kde dodnes žije. Vytváří intimní, tajuplné fotografie spojující realismus s iluzí, prostý obraz s magií, což je také důvod, proč si ho firma Pirelli vybrala jako autora nejnovější série svých slavných kalendářů.

Ty vycházejí už od poloviny 60. let minulého století a na jejich tvorbě se podílela řada věhlasných fotografů včetně Terryho Richardsona, Helmuta Newtona nebo Annie Leibovitzové. Jsou však neprodejné a obvykle se dostanou jen do rukou VIP osobností.

Omezený počet kusů se každoročně draží a výtěžek pak směřuje na dobročinné účely. V Česku se dražba bude konat před Vánocemi a výtěžek z ní poputuje na konto Masarykova onkologického ústavu v Brně.

 

Právě se děje

Další zprávy