Kalendář Pirelli ukázal intimní a tajuplné fotky. Slavné ženy tu pózují v roli Julie

Focení kalendáře Pirelli pro rok 2020.
Britská herečka Claire Foyová
Britská herečka Claire Foyová
Britská herečka Emma Watsonová
Britská herečka Emma Watsonová
Foto: Pirelli
Magazín Magazín
Aktualizováno 20. 10. 2019 11:50
Kalendář Pirelli pro rok 2020 našel inspiraci v období renesance. Italský fotograf Paolo Roversi, který je jeho autorem, vzal slavné umělkyně do města Verona, aby je zachytil v roli Julie z tragédie Williama Shakespeara. Výsledek jeho práce veřejnost poprvé spatří v prosinci, ale snímky ze zákulisí jsou k vidění už teď. Pózují na nich mimo jiné herečky Emma Watsonová a Kristen Stewartová.

Fotografa Paola Roversiho zaujaly na Shakespearově dramatu nadčasové motivy lásky, síly, mládí a krásy zastoupené hlavní postavou Julie. Ve svém projektu nechal tyto renesanční ideály ztvárnit herečkami a zpěvačkami různých kultur.

Pro roli Julie si vybral devět osobností, mezi které patří britské herečky Claire Foyová, Mia Gothová a Emma Watsonová, americké herečky Indya Mooreová, Yara Shahidiová a Kristen Stewartová, ale i čínská zpěvačka Chris Leeová, španělská zpěvačka Rosalía a francouzsko-italská umělkyně Stella Roversiová.

Paolo Roversi se dlouhodobě věnuje módní fotografii a pracoval například pro časopis Elle v Paříži, kde dodnes žije. Vytváří intimní, tajuplné fotografie spojující realismus s iluzí, prostý obraz s magií, což je také důvod, proč si ho firma Pirelli vybrala jako autora nejnovější série svých slavných kalendářů.

Ty vycházejí už od poloviny 60. let minulého století a na jejich tvorbě se podílela řada věhlasných fotografů včetně Terryho Richardsona, Helmuta Newtona nebo Annie Leibovitzové. Jsou však neprodejné a obvykle se dostanou jen do rukou VIP osobností.

Omezený počet kusů se každoročně draží a výtěžek pak směřuje na dobročinné účely. V Česku se dražba bude konat před Vánocemi a výtěžek z ní poputuje na konto Masarykova onkologického ústavu v Brně.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 11 minutami

Po střelbě na večírku v Kalifornii zemřeli čtyři lidé. Dalších šest je zraněných

Při nedělní střelbě v kalifornském městě Fresno bylo zasaženo deset lidí, čtyři z nich zemřeli. Informovala o tom v pondělí agentura AP s odvoláním na policii. Oběťmi byli muži ve věku 25 až 35 let. Střelba se podle policistů odehrála na dvoře domu, kde zhruba 35 lidí sledovalo fotbalové utkání.

"Šlo o setkání rodiny a přátel," uvedl policejní úředník Bill Dooley. "Všichni večer sledovali fotbal, když k domu dorazili neznámí podezřelí, pronikli na dvůr a zahájili palbu," dodal. Policie zatím nikoho nezadržela, není jasný motiv útočníků ani to, zda se s nimi oběti znaly.

Zdroj: Zahraničí
před 1 hodinou

Stržená trolej zastavila tramvaje mezi I. P. Pavlova a Nuslemi

Mezi náměstím I. P. Pavlova a náměstím Bratří Synků v Praze nejezdí tramvaje. Důvodem je podle informací na webu dopravního podniku stržená trolej. Tramvajové linky číslo 6 a 11 jezdí odklonem. Mezi stanicemi I. P. Pavlova a náměstí Bratří Synků je zavedena náhradní autobusová doprava. Dopravní podnik předpokládá obnovení provozu přibližně v 10:30.

Trolej poškodilo kolem 8:00 nákladní auto v železničním podjezdu v Bělehradské ulici. Provoz tramvají je kvůli tomu přerušen v obou směrech.

Linky číslo 6 a 11 jsou odkloněny přes zastávky Náměstí Míru a Vršovické náměstí. Ve vyloučeném úseku jezdí náhradní autobusová linka X11.

před 1 hodinou

Jan Zahradil se stal předsedou skupiny přátelství EU - Čína v Evropském parlamentu

Český europoslanec Jan Zahradil (ODS) se stal předsedou skupiny přátelství EU - Čína v Evropském parlamentu. Informoval o tom web projektu Sinopsis, který se věnuje dění v Číně. Zahradilovo předsednictví předpovídal už v květnu. Podle agentury Bloomberg je skupina přátelství EU - Čína jedním z nástrojů prosazování čínského vlivu v Evropském parlamentu. 

Zahradil ve funkci nahradí britského poslance cejlonského původu Nirja Deva, se kterým český politik sedí ve stejné frakci Evropských konzervativců a reformistů (ECR).  

Zdroj: Domácí
Další zprávy