Konec hnědým omáčkám. Šéfkuchaři servírovali ve škole v Neratovicích svíčkovou, chřest i tuňáka

Konec hnědým omáčkám. Šéfkuchaři servírovali ve škole v Neratovicích svíčkovou, chřest i tuňáka
Do programu Skutečně zdravá škola se můžou přihlásit školy, které chtějí zlepšit školní stravování.
Pokud splní stanovená kritéria, dostávají se na bronzový, stříbrný nebo zlatý stupeň.
Kritéria jsou opravdu přísná, v Česku zatím nemáme žádnou ,zlatou‘ školu.
„Byla jsem se podívat v jedné ,stříbrné‘ a bylo to tam úžasné. Děti si třeba samy mlely mouku a pak z ní pekly rohlíky,“ říká kreativní šéfkuchařka Ambiente Jana Bilíková.
Foto: Honza Zima
Petra Jansová Petra Jansová
21. 5. 2017 10:00
Kreativní šéfkuchaři sítě restaurací Ambiente vyrazili do základní školy v Neratovicích, která je zapojena do projektu Skutečně zdravá škola. Po boku tamních kuchařek uvařili dětem chřestovou polévku, svíčkovou s domácím knedlíkem a těstovinový salát s tuňákem a jogurtovým dresinkem. Tedy jídla, která se v neratovické jídelně běžně vaří. „Byli jsme překvapení, jak skvěle mají v jídelně zorganizovanou práci – na všechno mají systém a všechno dělají společně,“ chválí práci kreativní šéfkuchařka Ambiente Jana Bilíková s tím, že spolupráce byla oboustranně přínosná. Trojice si vyzkoušela i výdej zhruba sedmi stovek obědů. Jak den v neratovické škole vypadal, se podívejte ve fotogalerii.
 

Právě se děje

před 10 minutami

Děčín bude mít nové vedení, Hroudu nahradí Anděl z ANO

Nová koalice na magistrátu v Děčín ve čtvrtek podepsala koaliční smlouvu. ANO, Piráti, ODS, Změna pro Děčín a Volba pro Děčín budou mít v zastupitelstvu 15 hlasů z 27. Dosud řídí město v červnu odvolaný primátor Jaroslav Hrouda (ANO). V nové koalici ho nahradí jeho náměstek Jiří Anděl (ANO).

Na čtvrtek bylo naplánované zasedání zastupitelstva. Spekulovalo se o návrhu nového vedení, Hrouda však ve středu odpoledne zasedání zrušil. Zdůvodnil to zhoršenou epidemickou situací. Zastupitelé se ve čtvrtek ale sešli a před společenským domem Střelnice, kde se běžně zasedání konají, podepsali koaliční smlouvu a žádost o svolání mimořádného zastupitelstva. Konat by se podle Anděla mělo do tří týdnů.

Zdroj: ČTK
před 16 minutami

Stáj F1 Haas obmění jezdecké složení, Grosjean i Magnussen končí

Stáj formule 1 Haas bude v příští sezoně na startu mistrovství světa se zcela novou dvojicí soutěžních jezdců. V americkém týmu po tomto ročníku skončí Francouz Romain Grosjean i Dán Kevin Magnussen. Kdo je nahradí, to Haas neuvedl, spekuluje se ale mimo jiné o synovi Michaela Schumachera Mickovi z jezdecké akademie Ferrari, které s Haasem úzce spolupracuje.

Ještě před oficiálním oznámením týmu informovali Grosjean i Magnussen o svém konci na sociálních sítích. "Poslední kapitola je uzavřena, kniha je u konce," napsal čtyřiatřicetiletý Grosjean, který ve formuli 1 startuje devátou sezonu a za Haas závodí od vstupu týmu do mistrovství světa v roce 2016. Předtím měl angažmá v Lotusu, ve kterém vybojoval všech deset pódiových umístění, ale nikdy závod nevyhrál. V Haasu je jeho maximem čtvrté místo z rakouské Grand Prix 2018.

O šest let mladší Magnussen jezdí za Haas od roku 2017 a nejlépe byl dvakrát pátý. "Byly to čtyři velkolepé roky, skvělá jízda," uvedl dánský pilot, jenž předtím dva roky působil v McLarenu a jeden v Renaultu.

V této sezoně oba jezdci získali dohromady jen tři body a patří jim 18. a 19. místo v průběžném pořadí. Do konce šampionátu zbývá šest závodů.

Další zprávy