Obrazem: Česká i světová sídliště v minulosti i součastnosti

Obrazem: Česká i světová sídliště v minulosti i součastnosti
Sídliště Petřiny, Praha - Jasná, jednoduchá linka směřující k ústavu. Ulice a centrum na konci ulice. Samozřejmě horší, než kdyby zde byly městské bloky, ale jako sídliště patří k těm lepším.
Sídliště Malešice, Praha - Další linka. Úzké, jasné, pochopitelné sídliště s hlavní třídou.
Sídliště Vlasta a sídliště Slávie - Poválečné sídliště doplněné sídlištěm ze 70. let. Jednoduché, srozumitelné.
Sídliště Řepy, Praha - Nerovná hlavní třída. Hlavní třída není lemovaná budovami, proto se nevytváří ulice. Budovy jsou náhodně rozhozené. Slepé, nelogické ulice, kdy se musíte vracet zpět od hlavní silnice, abyste se dostali domu.
Foto: Archwars
29. 2. 2016 13:57
Sídliště nejsou doménou socialismu ani poválečné doby. Vznikala před válkou a vznikají i dnes. Špatný je především jejich urbanismus nikoliv úroveň bydlení.
 

Právě se děje

před 51 minutami

V Ostravě vykolejila tramvaj po srážce s autem, dva lidé jsou zranění

Dva lidé v pátek utrpěli zranění při srážce tramvaje a osobního auta v Ostravě. Oba zranění byli v automobilu. Tramvaj po nehodě vykolejila, řekli mluvčí Dopravního podniku Ostrava Karolína Rycková a mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. Policejní mluvčí Soňa Štětínská řekla, že řidič auta zřejmě tramvaji nedal přednost při odbočování. Policisté zjišťují okolnosti nehody a žádají svědky, aby se přihlásili. Zraněnými byli osmašedesátiletá žena a sedmačtyřicetiletý muž. "Žena utrpěla lehké zranění hlavy. Muž měl těžší zranění v oblasti zad a podezření na otřes mozku," řekl Humpl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy