Obrazem: Česká i světová sídliště v minulosti i součastnosti

Obrazem: Česká i světová sídliště v minulosti i součastnosti
Sídliště Petřiny, Praha - Jasná, jednoduchá linka směřující k ústavu. Ulice a centrum na konci ulice. Samozřejmě horší, než kdyby zde byly městské bloky, ale jako sídliště patří k těm lepším.
Sídliště Malešice, Praha - Další linka. Úzké, jasné, pochopitelné sídliště s hlavní třídou.
Sídliště Vlasta a sídliště Slávie - Poválečné sídliště doplněné sídlištěm ze 70. let. Jednoduché, srozumitelné.
Sídliště Řepy, Praha - Nerovná hlavní třída. Hlavní třída není lemovaná budovami, proto se nevytváří ulice. Budovy jsou náhodně rozhozené. Slepé, nelogické ulice, kdy se musíte vracet zpět od hlavní silnice, abyste se dostali domu.
Foto: Archwars
29. 2. 2016 13:57
Sídliště nejsou doménou socialismu ani poválečné doby. Vznikala před válkou a vznikají i dnes. Špatný je především jejich urbanismus nikoliv úroveň bydlení.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 minutami

Prezident Zeman udělí zesnulému Petru Kellnerovi nejvyšší státní vyznamenání

Prezident Miloš Zeman udělí Řád bílého lva tragicky zesnulému většinovému vlastníkovi investiční skupiny PPF Petru Kellnerovi. Uvedl to pro server Blesk.cz. Řád Bílého lva je nejvyšším státním vyznamenáním České republiky.

"Bude mi strašně líto, že to bude in memoriam," řekl k plánovanému kroku Zeman.

Šestapadesátiletý nejbohatší Čech Kellner zahynul předminulou sobotu na Aljašce při havárii vrtulníku. Ředitel skupiny PPF pro vztahy s veřejným sektorem Vladimír Mlynář v pátek uvedl, že za nehodou zřejmě nestála technická závada, ale souhra nešťastných náhod, povětrnostních a přistávacích podmínek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy