FOTO Seznamte se s Pumpkin

Pumpkin
Z laboratoře byla svěřena někomu, kdo byl na laboratoř navázaný, ale neměl zkušenosti se zvířaty z takovýchto podmínek, proto se jí ujala organizace Beagle Freedom.
Pumpkin byla léta zavřená v kleci, není cvičená a trpí formou posttraumatické stresové poruchy.
Nyní ale našla pěstounskou rodinu z New Yorku, kde se má dobře. Jen vytetovaná registrační značka na oušku napovídá, čím si Pumpkin musela projít.
Foto: beaglefreedomproject.org
jaz
28. 4. 2014 17:08
Nejnovějším přírůstkem do rodiny zachráněných psů v rámci projektu Beagle Freedom je i starší slečna Pumpkin.
 

Právě se děje

před 1 minutou

Úřad šerifa v americkém Oregonu přijal do služby českého psa

Úřad šerifa v oregonském okrese Umatilla ve Spojených státech po letech přijal do služby psa, konkrétně belgického ovčáka Skotyho z Česka. V pondělí o tom informovala americká televizní stanice KNDU.

Tamní úřad šerifa měl služebního psa do roku 2014 a loni se po letech rozhodl program obnovit. Vybrán byl belgický ovčák malinois, který je znám jako maliňák. Skoty, který pochází z Česka, je osmnáctiměsíční pes. Trénován je k zadržování pachatelů, stopování a hledání narkotik.

Skoty se svým psovodem Codym Marcumem tento měsíc úspěšně zakončili pětitýdenní výcvik, nyní je tak čeká ostré nasazení do služby.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Soud v Číně poslal do vězení hongkongského knihkupce Minhaie

Soud v Číně poslal za nezákonné poskytování zpravodajských informací do zahraničí na deset let za mříže hongkongského vydavatele a knihkupce se švédským občanstvím Gui Minhaie, napsala agentura Reuters.

Kauza Minhaie, který prodával knihy píšící velmi otevřeně o čínských vůdcích, zkomplikovala vztahy mezi Pekingem a Stockholmem.

Minhai byl jedním z pěti hongkongských nakladatelů a knihkupců, kteří zmizeli na přelomu let 2015 a 2016 a později se objevili ve vazbě v pevninské Číně.

Další zprávy