Sedmiletý influencer odhaluje svět s mozkovou obrnou. Ohlas je úžasný, říká matka

Sedmiletý influencer odhaluje svět s mozkovou obrnou. Ohlas je úžasný, říká matka
Sirio trpí mozkovou obrnou, která mu znemožňuje pohyb tří končetin.
Odezva ji překvapila, některá natočená videa mají i přes 130 tisíc zhlédnutí. Valentina by těmito příspěvky ráda prolomila tabu, které často obklopuje zdravotně postižené lidi. Chce ukázat, že pokud má dítě speciální potřeby, tak to ještě neznamená, že netouží po zábavě.
Ústa má navíc neustále otevřená, což mu znemožňuje mluvit nebo polykat. Potravu tak přijímá pomocí hadičky zavedené do žaludku.
Ani tato omezení mu ale neubírají na chuti po životě, což inspirovalo jeho 38letou matku Valentinu k vytvoření účtů na sociálních sítích, píše agentura Reuters.
Foto: Reuters
Magazín Magazín
18. 11. 2020 14:07
Sirio Persichetti sice nemůže mluvit, ale i tak se stal hvězdou sociálních sítí. Sedmiletý chlapec chce ukázat, že zdravotní omezení pro něj není překážkou.

Sirio trpí mozkovou obrnou, která mu znemožňuje pohyb tří končetin. Ústa má navíc neustále otevřená, takže nemůže ani mluvit, ani polykat. Přesto se stal hvězdou sociálních sítí, a to díky své matce Valentině, která zachycuje každodenní život svého syna, aby ukázala, že i dítě se speciálními potřebami si může užívat život. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy