Sedmiletý influencer odhaluje svět s mozkovou obrnou. Ohlas je úžasný, říká matka

Sedmiletý influencer odhaluje svět s mozkovou obrnou. Ohlas je úžasný, říká matka
Sirio trpí mozkovou obrnou, která mu znemožňuje pohyb tří končetin.
Odezva ji překvapila, některá natočená videa mají i přes 130 tisíc zhlédnutí. Valentina by těmito příspěvky ráda prolomila tabu, které často obklopuje zdravotně postižené lidi. Chce ukázat, že pokud má dítě speciální potřeby, tak to ještě neznamená, že netouží po zábavě.
Ústa má navíc neustále otevřená, což mu znemožňuje mluvit nebo polykat. Potravu tak přijímá pomocí hadičky zavedené do žaludku.
Ani tato omezení mu ale neubírají na chuti po životě, což inspirovalo jeho 38letou matku Valentinu k vytvoření účtů na sociálních sítích, píše agentura Reuters.
Foto: Reuters
Magazín Magazín
18. 11. 2020 14:07
Sirio Persichetti sice nemůže mluvit, ale i tak se stal hvězdou sociálních sítí. Sedmiletý chlapec chce ukázat, že zdravotní omezení pro něj není překážkou.

Sirio trpí mozkovou obrnou, která mu znemožňuje pohyb tří končetin. Ústa má navíc neustále otevřená, takže nemůže ani mluvit, ani polykat. Přesto se stal hvězdou sociálních sítí, a to díky své matce Valentině, která zachycuje každodenní život svého syna, aby ukázala, že i dítě se speciálními potřebami si může užívat život. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 55 minutami

Pražští Piráti zahájili schvalování koaliční smlouvy se Spolu a STAN

Pražští Piráti zahájili schvalování koaliční smlouvy se Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) a STAN pro pražskou radnici. Proces s diskusí členů krajského fóra ke znění dohody potrvá týden. Hlasování o vstupu do koalice zabere poslední dva dny, sdělili Piráti v tiskové zprávě. Pirátská strana má mít v radě čtyři zástupce.

Končící primátor Zdeněk Hřib by se měl stát prvním náměstkem primátora pro dopravu, zastupitelka Jana Komrsková náměstkyní pro životní prostředí a klimatický plán, zastupitel Daniel Mazur radním mimo jiné pro informační a komunikační technologie a pro vědu výzkum a inovace a dosavadní radní Adam Zábranský radním pro majetek, transparentnost a legislativu.

Ostatní strany budoucí koalice projednají smlouvu příští týden. V případě pirátského hlasování se pro vstup do koalice musí vyslovit nadpoloviční většina všech hlasujících. Proces vnitrostranického schvalování dohody je u Pirátů nejdelší. Strany Spolu ještě budou schvalovat i rozložení míst v radě města. Dohoda by měla být podepsaná před jednáním pražského zastupitelstva v polovině února, na kterém budou členové volit nové vedení hlavního města v čele s primátorem Bohuslavem Svobodou (ODS).

Zdroj: ČTK
Další zprávy