Vila slavného továrníka, jenž vyráběl mýdlo s jelenem, jde do aukce. Roky chátrala

Vila slavného továrníka, jenž vyráběl mýdlo s jelenem, jde do aukce. Roky chátrala
Univerzita vilu následně nechala hlídat a prováděla drobnou údržbu. Objekt rovněž nabídla k prodeji.
Později ji převzala místní univerzita. Ta luxusní prostory vily využívala až do roku 2005 jakožto vysokoškolské koleje.
V palácové vile žil továrník Heinrich Schicht, syn významného průmyslníka Johanna Schichta (na fotce), který vlastnil podniky na výrobu slavného mýdla s jelenem, v nichž před první světovou válkou pracovaly tisíce lidí. Heinrich po otcově smrti firmu převzal.
Prvorepublikovou Schichtovu vilu postavil architekt Paul Brockardt, který jí vtiskl neobarokní vzhled.
Foto: ČTK
Marek Pros ČTK Marek Pros, ČTK
Aktualizováno 9. 1. 2021 14:56
Velkorysá palácová vila ústeckého továrníka Heinricha Schichta byla postavena v neobarokním stylu ve 20. letech minulého století. Továrníkova rodina objekt, jenž má zastavěnou plochu 500 metrů čtverečních, využívala do roku 1945. Součástí areálu je pozemek o ploše 2,5 hektaru a dům správce.

Vilu včetně jejího areálu loni převzal od Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem stát, který ji teď prostřednictvím Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových nabídl v aukci. Vyvolávací cena je 15 900 000 korun. Aukce proběhne 27. ledna. 

 

Právě se děje

před 4 minutami

Soud EU pozastavil českou žalobu kvůli neproplacené dotaci pro Agrofert, píše server

Žaloba, kterou Česko podalo na Evropskou komisi kvůli zablokované dotaci pro holding Agrofert se zatím odkládá. Napsal to server iRozhlas s odkazem na ministerstvo zahraničí. "Soudní řízení bude přerušeno až do okamžiku, kdy Evropská komise definitivně rozhodne, zda projekt, kterého se napadené rozhodnutí o pozastavení plateb týká, vyloučí z unijního financování, či nikoliv," sdělila serveru mluvčí resortu Zuzana Štíchová.

Zhruba 800 tisíc korun Brusel zatím odmítá proplatit kvůli možnému střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). 

Zdroj: Domácí
před 43 minutami

V Kábulu byly zastřeleny dvě soudkyně nejvyššího soudu

V Kábulu byly dnes ráno zastřeleny dvě soudkyně, které pracovaly u afghánského nejvyššího soudu. Informovala o tom agentura AFP. Podobné cílené útoky otřásají afghánským hlavním městem už několik měsíců.

"Dnes ráno ozbrojení muži zaútočili na vůz zaměstnankyň nejvyššího soudu," uvedl mluvčí soudu Ahmad Fahím Kauím. Upřesnil, že ženy byly zavražděny při cestě do práce.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Bilance obětí pátečního zemětřesení v Indonésii vystoupila na 56

Zemětřesení, které v pátek zasáhlo indonéský ostrov Sulawesi, si vyžádalo nejméně 56 mrtvých a 820 zraněných. Aktualizovanou bilanci obětí zveřejnil indonéský úřad pro řešení následků přírodních katastrof.

Zhruba 15 tisíc lidí zemětřesení o síle 6,2 stupně přimělo opustit své domovy. Někteří z nich se uchýlili do hor, zatímco jiní do přeplněných evakuačních center.

Šéfka indonéské meteorologické, klimatologické a geofyzikální agentury Dwikorita Karnawatiová uvedla, že další zemětřesení v regionu by mohlo vyvolat vlnu cunami. Doplnila, že podle předpovědí pro nadcházející týdny se Indonésie bude dál potýkat s extrémním počasím.

Zdroj: ČTK
Další zprávy