Vilu továrníka Schichta stát prodal za 16 milionů korun. Roky chátrala a pustla

Vilu továrníka Schichta stát prodal za 16 milionů korun. Roky chátrala a pustla
Univerzita vilu následně nechala hlídat a prováděla drobnou údržbu. Objekt rovněž nabídla k prodeji.
Později ji převzala místní univerzita. Ta luxusní prostory vily využívala až do roku 2005 jakožto vysokoškolské koleje.
V palácové vile žil továrník Heinrich Schicht, syn významného průmyslníka Johanna Schichta (na fotce), který vlastnil podniky na výrobu slavného mýdla s jelenem, v nichž před první světovou válkou pracovaly tisíce lidí. Heinrich po otcově smrti firmu převzal.
Neobarokní palácovou vilu továrníka Heinricha Schichta v Ústí nad Labem stát prodal v aukci za vyvolávací cenu 15,9 milionu korun. Prvorepublikovou Schichtovu vilu postavil architekt Paul Brockardt, který jí vtiskl neobarokní vzhled.
Foto: ČTK
Marek Pros ČTK Marek Pros, ČTK
Aktualizováno 28. 1. 2021 12:32
Velkorysá palácová vila továrníka Heinricha Schichta se dočká rekonstrukce. Dům, který stojí v Ústí na Labem a je v neobarokním stylu, stát prodal v aukci za vyvolávací cenu 15 900 000 korun. Továrníkova rodina objekt se zastavěnou plochu 500 metrů čtverečních využívala do roku 1945. Součástí areálu je také pozemek o ploše 2,5 hektaru a dům správce.

Vilu včetně jejího areálu loni převzal od Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem stát, který ji teď prostřednictvím Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových nabídl v aukci. Vyvolávací cena byla 15 900 000 korun. 

"Jsme rádi, že se nám podařilo pro tuto kulturní památku, která připomíná období významného ústeckého továrníka Heinricha Schichta, najít nového majitele a věříme, že pro ni nalezne smysluplné využití," uvedla mluvčí úřadu Michaela Tesařová. Pro podobně cenou, sousední Hönigovu vilu se žádný zájemce nenašel. 

Podívejte se, jak to v samotné vile vypadá.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy