Sběratel umění si opravil rodinný dům u Svitav. Je jako galerie, plný obrazů a soch

Sběratel umění si opravil rodinný dům u Svitav. Je jako galerie, plný obrazů a soch
Ložnice je podobně jako spodní patro v šedém odstínu. "Jako noční stolky posloužily jednoduché italské zlaté stoly s ptačími nohami od Cassina," dodává Valová.
Aby vynikly také sochy a další doplňky v interiéru, volili architekti světle šedé betonové stěrky, které jsou jak na stěnách, tak i podlaze interiéru.
V přízemí domu se nachází velmi štědrá vstupní hala, ze které se člověk dostane do jedné ze dvou pracoven, pokoje pro hosty a obývacího pokoje s jídelnou a kuchyní.
Dřevěná stěna s kovovými úchytkami, které jsou pro studio OOOOX typické, skrývají velký úložný prostor na kabáty, oblečení a potřeby do domácnosti.
Foto: Kiva Photography
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
27. 9. 2019 11:21
Jednoduchý základ a elegantní nábytek zvolilo architektonické studio OOOOX při rekonstrukci interiéru rodinného domu v malé obci na východě Čech. "Vzhledem k tomu, že majitel je sběratelem umění, bylo jasné, že nepostradatelnou součástí domu budou různé umělecké předměty, chtěli jsme je nechat vyniknout," říká architektka Radka Valová. I přes jednoduchost má domov své kouzlo, podívejte se.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Požár haly na Bruntálsku způsobil škodu okolo 20 milionů korun

Škodu okolo 20 milionů korun způsobil v sobotu ráno v Bílčicích na Bruntálsku požár výrobní haly na zpracování dřeva. Podle hasičů před vypuknutím ohně budovou otřásl výbuch. Příčinu výbuchu i následného požáru zjišťují vyšetřovatelé. Událost se obešla bez zranění.

Hasiči se o výbuchu a následném požáru haly o velikosti 30 krát 15 metrů dozvěděli okolo 5. hodiny ráno. Na místě pak zasahovaly dvě desítky hasičů z šesti profesionálních a dobrovolných jednotek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy