Sběratel umění si opravil rodinný dům u Svitav. Je jako galerie, plný obrazů a soch

Sběratel umění si opravil rodinný dům u Svitav. Je jako galerie, plný obrazů a soch
Ložnice je podobně jako spodní patro v šedém odstínu. "Jako noční stolky posloužily jednoduché italské zlaté stoly s ptačími nohami od Cassina," dodává Valová.
Aby vynikly také sochy a další doplňky v interiéru, volili architekti světle šedé betonové stěrky, které jsou jak na stěnách, tak i podlaze interiéru.
V přízemí domu se nachází velmi štědrá vstupní hala, ze které se člověk dostane do jedné ze dvou pracoven, pokoje pro hosty a obývacího pokoje s jídelnou a kuchyní.
Dřevěná stěna s kovovými úchytkami, které jsou pro studio OOOOX typické, skrývají velký úložný prostor na kabáty, oblečení a potřeby do domácnosti.
Foto: Kiva Photography
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
27. 9. 2019 11:21
Jednoduchý základ a elegantní nábytek zvolilo architektonické studio OOOOX při rekonstrukci interiéru rodinného domu v malé obci na východě Čech. "Vzhledem k tomu, že majitel je sběratelem umění, bylo jasné, že nepostradatelnou součástí domu budou různé umělecké předměty, chtěli jsme je nechat vyniknout," říká architektka Radka Valová. I přes jednoduchost má domov své kouzlo, podívejte se.
 

Právě se děje

před 51 minutami

ČEZ i Eurohold nesouhlasí s rozhodnutím antimonopolního úřadu. Podávají žaloby

Energetická společnost ČEZ i bulharská firma Eurohold podaly každý za sebe správní žalobu proti rozhodnutí bulharského antimonopolního úřadu, který v říjnu zablokoval prodej tamních aktiv ČEZ Euroholdu. Úřad v odůvodnění k rozhodnutí uvedl, že smlouva za 335 milionů eur (8,6 miliardy Kč) by vedla k významnému zvýšení tržního podílu nové skupiny a měla by dopad na pojišťovací a energetické trhy.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V čínské školce útočil muž žíravinou. Zranil 50 lidí, většinou dětí

Více než 50 lidí, převážně dětí, zranil muž, který ve školce na jihozápadě Číny zaútočil žíravou tekutinou. Dvě osoby jsou po zásahu hydroxidem sodným ve vážném stavu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na místní úřady.

K útoku hydroxidem sodným, který leptá tkáně a je pro člověka velmi nebezpečný, došlo ve městě Kchaj-jüan v provincii Jün-nan. Podezřelým je 23letý muž jménem Kchung, který přelezl plot školky a pak napadl učitele a žáky. Policie podezřelého zatkla necelou hodinu po útoku. "Když byl dítě, jeho rodiče se rozvedli, a chybějící rodina zanechala stopy na jeho psychickém stavu," uvedly místní úřady. "To vše vyústilo v touhu pomstít se společnosti," dodaly úřady.

Zdroj: ČTK
Další zprávy