Květinová show v Londýně. Nechyběli královna ani Sherlock

Chelsea Flower Show
Zahradnice doplňuje na sochy okvětní lístky orchidejí z Thajska.
K vidění byla přehlídka vlčích bobů.
K show patří i sochy pokryté přírodními materiály, jako je například dinosaurus z mušlí.
Rozkvetlé kaktusy
Foto: Reuters
jaz
22. 5. 2014 8:00
Výstava květin se koná ve Velké Británii již 152 let. I tentokrát přilákala nejen návštěvníky, ale i floristy z celého světa.

Londýn – Chelsea Flower Show pořádá Královská zahradní společnost a jako i mnoho let předtím ani letos nechyběla královna Alžběta II.

Zahradníci se tentokrát nechali inspirovat volně žijícími zvířaty i výročím 1. světové války. Proto v prostorách Royal Hospital Chelsea vznikly věrné válečné zákopy podepřené dřevem i pytli s pískem. Jen bahno nahradily květiny.

K vidění ale byly i nekonečné rozkvetlé záhony, sochy pokryté rostlinami nebo šaty z orchidejí, které předváděly modelky.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Albánii zasáhla dvě zemětřesení, zanechala po sobě 108 zraněných, nikdo nezemřel

Albánii v sobotu zasáhlo zemětřesení, jehož intenzitu seismologové stanovili na 5,8 stupně. Záchvěvy půdy byly cítit i v sousedních zemích, především v Černé Hoře, vyžádaly si 108 zraněných, kteří byli ošetřeni v nemocnicích v Tiraně a Drači. Nejsou hlášena žádná úmrtí. Epicentrum sobotního zemětřesení se nacházelo zhruba 30 kilometrů severně od města Drač (Durrës) u pobřeží blízko Mysu Rodon. Podle albánského geofyzikálního ústavu šlo o nejsilnější zemětřesení v Albánii za posledních 20 až 30 let. Obyvatele pak vyděsily další otřesy v noci ze soboty na neděli o síle 4,8 stupně. 

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Zemřel hoteliér, který se zasloužil o expanzi Hiltonu, bylo mu 91 let

Ve věku 91 let zemřel tento týden ve Spojených státech hotelový magnát William Barron Hilton, který rozšířil hotelové impérium založené jeho otcem. Informovala o tom agentura AP. Rodina Hiltonových oznámila, že Barron Hilton zemřel přirozenou smrtí ve čtvrtek ve svém domově v Los Angeles. Zůstalo po něm osm dětí a 15 vnoučat, mezi nimiž jsou i známé celebrity Paris a Nicky Hiltonovy. V rodinné firmě začal působit v 50. letech minulého století a dokázal ji dostat až na špičku hotelového průmyslu. V čele společnosti, která v současné době provozuje tisíce hotelů po celém světě včetně České republiky, stál 30 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy