Květinová show v Londýně. Nechyběli královna ani Sherlock

Chelsea Flower Show
Zahradnice doplňuje na sochy okvětní lístky orchidejí z Thajska.
K vidění byla přehlídka vlčích bobů.
K show patří i sochy pokryté přírodními materiály, jako je například dinosaurus z mušlí.
Rozkvetlé kaktusy
Foto: Reuters
jaz
22. 5. 2014 8:00
Výstava květin se koná ve Velké Británii již 152 let. I tentokrát přilákala nejen návštěvníky, ale i floristy z celého světa.

Londýn – Chelsea Flower Show pořádá Královská zahradní společnost a jako i mnoho let předtím ani letos nechyběla královna Alžběta II.

Zahradníci se tentokrát nechali inspirovat volně žijícími zvířaty i výročím 1. světové války. Proto v prostorách Royal Hospital Chelsea vznikly věrné válečné zákopy podepřené dřevem i pytli s pískem. Jen bahno nahradily květiny.

K vidění ale byly i nekonečné rozkvetlé záhony, sochy pokryté rostlinami nebo šaty z orchidejí, které předváděly modelky.

 

Právě se děje

před 29 minutami

České dráhy o možném propouštění a snížení mezd zatím nerozhodly, nechtějí plošné řešení

České dráhy o možném propouštění a snížení mezd zatím nerozhodly. Pokud k tomu přistoupí, je nutné to řešit individuálně, nikoliv plošně, uvedla dozorčí rada ČD. Dopravce také schválil letošní podnikatelský plán, počítá s vyrovnaným hospodařením. Úspory chce hledat v celém provozu, investice do vlaků ale nezastaví.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Při požáru v domově důchodců v Charkově zemřelo 15 lidí

Nejméně 15 lidí zemřelo a pět utrpělo zranění při požáru v pečovatelském domově pro seniory v Charkově na východě Ukrajiny. S odvoláním na záchranáře o tom informovala agentura Unian. První zprávy z místa se zmiňovaly o 13 mrtvých a čtyřech zraněných.

Požár podle úředního komuniké vypukl odpoledne po třetí hodině kyjevského času (po 14:00 SEČ) ve dvoupodlažní budově, která byla přestavěna na domov pro přestárlé. Po uhašení plamenů hasiči nalezli na místě těla 15 osob.

Podobná neštěstí bývají v bývalých sovětských republikách poměrně častá. Tento měsíc si sedm mrtvých vyžádal požár v načerno zřízeném domově důchodů ve vsi poblíž Ťumeně na Sibiři, kde zemřeli nepohybliví pacienti dlouhodobě upoutaní na lůžko. Minulý měsíc při požáru domova důchodců v ruském Baškirsku zemřelo 11 lidí. Malá dřevěná budova neměla žádné vybavení pro hašení ohně. Vyšetřovatelé zadrželi ředitelky obou zařízení, kterým hrozí roky ve vězení za zavinění smrti z nedbalosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy