FOTO Pohřeb Ivety Bartošové. Chyběli nejbližší příbuzní

Pohřeb Ivety Bartošové
Celou dobu místo monitorovala i policejní hlídka.
Na žádost vdovce Josefa Rychtáře zajišťovala jeho bezpečnost i pořádek na pohřbu také osobní ochranka.
Přítomni byli i zdravotníci. Čekala se totiž účast většího počtu lidí, kteří se chtěli se zpěvačkou rozloučit.
V prostoru krematoria čekali i lidé, kteří celý pohřeb sledovali z povzdálí. Rozloučení bylo totiž striktně jen pro rodinné příslušníky.
Foto: herminapress.cz
ČTK jaz, ČTK
12. 5. 2014 15:01
V malé obřadní síni strašnického krematoria v Praze se dnes odpoledne uskutečnilo za zavřenými dveřmi poslední rozloučení se zpěvačkou Ivetou Bartošovou.

Praha - Nejbližší rodinní příslušníci Ivety Bartošové podle zjištění ČTK na pohřeb, který trval asi 15 minut, nepřijeli. Nepřišel ani nikdo z jejích kolegů a známých osobností.

Třináct dní po smutné události pohřeb zorganizoval její manžel Josef Rychtář jako neveřejný pietní akt určený jen pro zvané hosty. Nereflektoval tak přání zpěvaččiny rodiny, která chtěla, aby se poslední rozloučení uskutečnilo v jejím rodišti ve Frenštátu pod Radhoštěm.

Veřejnosti byl pohřeb uzavřen, na což před vchodem do smuteční síně dohlížela ochranka. Bránila vstupu zejména médiím, která do Strašnic zavítala v hojném počtu. Rychtář přijel do krematoria zadním vchodem, kde byly přistaveny dvě sanitky a na průběh obřadu dohlíželi dva policisté.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Boeing vyplatí odškodné rodinám obětí dvou nehod stroje 737 MAX

Americký výrobce letecké techniky Boeing odškodní rodiny 346 lidí, kteří zahynuli při haváriích dvou letadel typu 737 MAX v Etiopii a Indonésii. Poškozeným vyplatí 144 500 dolarů (3,4 milionu korun), uvedla dnes společnost v prohlášení.

Padesátimilionový fond, který vznikl letos v červenci a z něhož chce Boeing pozůstalé vyplatit, začne okamžitě přijímat žádosti od pozůstalých. Částka bude uvolněna nezávisle na žalobách, kterým firma kvůli haváriím čelí. Odškodnění si rodiny mohou nárokovat do konce listopadu.

Letecká společnost také v červenci prohlásila, že hodlá vyhradit dalších 50 milionů dolarů (1,1 miliardy korun) na podporu vzdělávání a hospodářství v obou zemích, kde k nehodám došlo.

Boeing 737 MAX 8 letecké společnosti Ethiopian Airlines spadl letos v březnu šest minut po startu z letiště zhruba 60 kilometrů od etiopské metropole Addis Abeba. Při nehodě zemřelo všech 157 lidí na palubě. Oběťmi byli lidé z 35 zemí, včetně čtyř Slováků.

Stejný stroj měl nehodu už loni v říjnu, kdy se letadlo nízkonákladové společnosti Lion Air se 189 lidmi na palubě zřítilo po startu z letiště v Jakartě. Ani tehdy neštěstí nikdo nepřežil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy