Foto: Sbohem, Haničko Písničko. Se Zagorovou se v divadle loučily tisíce fanoušků

Foto: Sbohem, Haničko Písničko. Se Zagorovou se v divadle loučily tisíce fanoušků
Už od druhé poloviny 60. let patřila k nejvýraznějším postavám tuzemské popové scény. Uplatnila se nejen svým charakteristickým hlasem, ale také jako textařka, herečka a moderátorka. Zatím poslední studiové sólové album Já nemám strach vydala v roce 2018. O dva roky později natočila Zagorová se svým manželem, operním pěvcem Štefanem Margitou, desku Konečně společně.
První stál v řadě s růží v ruce Václav Lipták, který byl na místě už v sedm hodin ráno. "Přijel jsem ze Strakonic, chtěl jsem se rozloučit, protože mám Hanku moc rád," řekl ČTK.
S populární zpěvačkou se přišli rozloučit lidé všech generací, mnozí z nich s květinami.
Zpěvačku dlouhodobě provázely zdravotní problémy. Její stav se začal zhoršovat poté, co v září 2020 dostala koronavirus s velmi těžkým průběhem. Kvůli únavě a oslabení organismu od srpna minulého roku zrušila své pracovní závazky.
Foto: Tomáš Vocelka
ČTK Magazín Tomáš Vocelka ČTK, Magazín, Tomáš Vocelka
31. 8. 2022 15:10
Do Divadla Kalich, kde se do středečních 17:00 koná veřejné rozloučení s Hanou Zagorovou, během dopoledne dorazily stovky lidí. Dlouhá fronta příznivců zpěvačky, která zemřela v pátek 26. srpna, se v pražské Jungmannově ulici vytvořila již hodinu před začátkem pietního aktu.

Přístup do sálu organizátoři otevřeli v 11 hodin dopoledne. Po skončení rozloučení z divadla květinové dary převezou na improvizované pietní místo v blízkosti vstupu vyšehradského hřbitova, kde budou umístěny do 3. září do večerních hodin. I sem bude možné se symbolicky přijít rozloučit s oblíbenou zpěvačkou a případně i zapálit svíčku, informovali pořadatelé.

Podívejte se, jak se lidé loučili s oblíbenou zpěvačkou.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 minutami

Při výbuchu ve škole v Kábulu zahynulo několik lidí

Při výbuchu z pátečního rána ve školním zařízení v afghánské metropoli Kábulu zahynul blíže neupřesněný počet lidí. S odvoláním na policii o tom informovala agentura AFP.

Policejní mluvčí Chálid Zadrán uvedl, že výbuch nastal ve vzdělávacím centru v západní části města, kterou obývají převážně šíitští Hazárové. Podrobnosti k obětem budou podle něj sděleny později.

Očitý svědek německé agentuře DPA řekl, že sanitky z místa odvážely mrtvé a zraněné.

Jde o další z řady útoků, které sužují Afghánistán od doby, kdy se před více než rokem v zemi ujalo moci radikální islamistické hnutí Tálibán.

K útoku se dosud nikdo nepřihlásil. Teroristická organizace Islámský stát však v minulosti provedla řadu útoků na šíitské Hazáry.

Zdroj: ČTK
Další zprávy