Foto: Čeští studenti navrhli skvělé soběstačné domy. Šetří vodu a vyrábí si elektřinu

Foto: Čeští studenti navrhli skvělé soběstačné domy. Šetří vodu a vyrábí si elektřinu
Návrh Petrželky počítá také s recyklací šedé a dešťové vody. Celkové náklady na stavbu jsou čtyři miliony korun.
Tohle je návrh Nikoly Puchelové. Stejně jako Petrželka i ona pracovala s dvěma hlavními kritérii - šetřit vodu i energii.
Pohled do interiéru domu Nikoly Puchelové.
Dům Barbory Mažgútové má solární panely i na fasádě domu. Má dvě patra a dřevěnou verandu.
Foto: Český soběstačný dům
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
13. 7. 2019 8:24
Malý pozemek s ještě menší stavební plochou. Tak vypadá stavební parcela v Českém Krumlově, kterou letos pro studenty vybrala organizace České soběstačné domy. Budoucí architekti měli vymyslet, jak na pozemek vměstnat rodinný dům s vlastním zdrojem energie. Porotu oslovil hlavně dům se skleněnou fasádou a malou pořizovací cenou. Podívejte se i na další projekty.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 hodinami

Ruský plynárenský gigant Gazprom zastaví vývoz plynu do Moldavska, pokud do prosince nebude nová smlouva

Ruský plynárenský gigant Gazprom pozastaví vývoz plynu do Moldavska, pokud nebude do začátku prosince podepsán nový dodavatelský kontrakt. Oznámila to dnes podle agentury Interfax firma. Moldavsko po vypršení dřívějšího kontraktu muselo kvůli nedostatku energie vyhlásit stav nouze, upozornila agentura Reuters.

Moldavská premiérka Natalia Gavrilitaová v pátek uvedla, že Moldavsko a Rusko se stále nedokázaly shodnout na ceně a dalších podmínkách nové dohody. Dlouholetý kontrakt s Gazpromem vypršel Moldavsku koncem září, podle listu Kommersant byl ale prodloužen do konce října.

Zdroj: ČTK
Další zprávy