Urny, pláč a všudypřítomná smrt. Oceněné fotografie ukazují, jak covid pustošil Indii

Urny, pláč a všudypřítomná smrt. Oceněné fotografie ukazují, jak covid pustošil Indii
Tělo zemřelého na koronavirovou nákazu. Ostatky leží na pohřební hranici během hromadné kremace v Dillí.
Sikhský chrám nabízel kyslík lidem, kteří si ho nemohli dovolit. Tady vyfotografoval ženu zoufale stlačující hrudník svého nemocného otce.
Fotografové agentury Reuters získali za svoje reportáže o pandemii koronaviru v Indii Pulitzerovu cenu, podívejte se v této galerii na oceněné snímky.
Hlavní fotograf Reuters v Indii Danish Siddiqui, který zemřel v červenci 2021 při focení války v Afghánistánu, pořídil mnoho snímků, včetně leteckého záběru požárů z hromadné kremace osvětlující sídliště v hlavním městě Dillí.
Foto: Reuters
map Reuters map, Reuters
11. 5. 2022 12:14
Snímky nemocnic, pohřebišť a odlehlých vesnic i himálajských svahů, parkovišť a chrámů. Fotografové agentury Reuters získali za svoje reportáže o pandemii koronaviru v Indii prestižní novinářskou Pulitzerovu cenu.

"Svět, který se do značné míry zabýval svým vlastním utrpením, se probudil a uvědomil si rozsah epidemie v Indii, který zdokumentovali fotografové agentury Reuters," uvedla v prohlášení šéfredaktorka agentury Alessandra Galloniová.

Jedním z oceněných fotografů Reuters je i zesnulý Danish Siddiqui, který byl loni v červenci zabit při práci na reportáži z války v Afghánistánu. 

Pulitzerovy ceny udílí Kolumbijská univerzita v New Yorku a jsou považovány za nejprestižnější americké novinářské ocenění. Porota vyhlašuje vítěze v 15 novinářských kategoriích, zlatou medaili nicméně udílí jen v jediné, a to za veřejnou službu.

Podívejte se v této galerii na oceněné snímky. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 25 minutami

Třinec narazí v Lize mistrů na Skellefteu, Davos a Belfast

Extraligový šampion Třinec se v příštím ročníku hokejové Ligy mistrů utká v základní skupině H se švédským klubem Skelleftea AIK, švýcarským Davosem a britským Belfastem. Vicemistr Sparty narazí ve skupině A na další švédský celek Lulea HF, finský Jukurit Mikkeli a dánský Aalborg. Cesta do Švédska čeká také vítěze základní části extraligy Hradec Králové, který narazí ve skupině G na Frölundu, Eisbären Berlín a francouzský Grenoble. Rozhodl o tom dnešní los v dějišti mistrovství světa v Tampere.

před 44 minutami

Obchodníci zřejmě budou moci přijít o nevyužívanou kapacitu v zásobnících plynu. Novelu schválila vláda

Obchodníci, kteří nevyužívají svou rezervovanou kapacitu v plynových zásobnících v požadovaném minimálním množství, o část své kapacity mohou přijít. Počítá s tím novela energetického zákona, kterou dnes schválila vláda. Na tiskové konferenci o tom informoval premiér Petr Fiala (ODS). Sněmovna by normu měla podle ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely (za STAN) projednat ve stavu legislativní nouze, řekl dnes.

Cílem navrhované úpravy je reagovat na současnou energetickou situaci vyvolanou válečným konfliktem na Ukrajině. "Je třeba bezodkladně přijmout opatření v oblasti zásobníků plynu s cílem posílit energetickou bezpečnost a soběstačnost České republiky," uvádí předkládací zpráva.

Změna by zavedla princip zvaný "use it or lose it". "Zavádí novou povinnost ukladatelům do zásobníků plynu, kterou je využívat rezervovanou skladovací kapacitu v minimálním požadovaném rozsahu. Pokud ukladatel nebude plnit požadovaná minimální množství plynu ve stanovených časových úsecích, pozbyde do konce skladovacího roku právo využívat rezervovanou skladovací kapacitu, a to v rozsahu, ve kterém požadované minimální množství plynu nesplnil," uvádí se v předkládací zprávě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy