RETRO Pionýr, milice i mončičák. Tak jsme žili za socialismu

RETRO Pionýr, milice i mončičák. Tak jsme žili za socialismu
Čepice zvaná zmijovka, socialistická klasika.
Retro jak vyšité, trochu jako Douchová po proměně ve filmu Vrchní, prchni!
V obchodech se kloudné oblečení příliš sehnat nedalo, a tak ženy sahaly po časopisu Burda. Jeho střihy kolovaly po pracovištích a šilo se podle nich z látek "co dům dal".
Na šicím stroji doma v obýváku se vyrobila třeba i "šusťákovka à la Adidas".
Foto: Zuzana Hronová
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
Aktualizováno 7. 12. 2014 14:32
Víte, jak vypadaly stranické legitimace, socialistický závazek, známečky ROH či komunistická agitace? Podívejte se na fotky z výstavy Pamatuješ?.

Fotogalerie - Výstava Pamatuješ?, která probíhá v muzeu v Ústí nad Orlicí, vznikla u příležitosti 25. výročí od listopadové revoluce. Připomíná dobu komunismu a také revoluční dny a týdny v Ústí nad Orlicí.

Je trochu s podivem, že nic podobného nebylo vidět 17. listopadu 2014 na Národní třídě v Praze. Místo toho tam mohli diváci "oslavit" 25 let od pádu komunismu sledováním zapojování žárovky, akrobacie na kolech či skateboardech nebo výukou žonglování...

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy