Foto: Za císaře pána do Chorvatska. Perla Jadranu na unikátních starých snímcích a v současnosti

Tomáš Kunc David Kohout Jakub Plíhal Tomáš Kunc, David Kohout, Jakub Plíhal
31. 5. 2018 6:43
Do chorvatských přístavů pomalu míří fregaty se svými bílými plachtami a kotví vedle výletních parníků. Fotografie pořízené na přelomu 19. a 20. století ukazují malebná místa i pitoreskní postavičky dávno zmizelé v čase. Našli jsme, jak vypadají nyní. Podívejte se do galerie, jak se za 130 let změnila naše druhá domovina a jak v minulosti vypadala místa, kam každý rok proudí tisíce českých turistů.

načítám grafiku

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Rafaj odstoupí 1. prosince. Vláda schválila podmínky výběru nového předsedy ÚOHS

Vláda na pondělním zasedání odsouhlasila podmínky výběrového řízení na pozici předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Potvrdil to premiér Andrej Babiš (ANO). Současný šéf antimonopolního úřadu Petr Rafaj odstoupí z funkce k 1. prosinci, rezignaci už dříve předal prezidentovi Miloši Zemanovi. Hlavě státu minulý týden potvrdil náměstek ministra vnitra Petr Mlsna, že má zájem se výběrového řízení zúčastnit.

Ve výběrové komisi budou podle materiálů, které dnes předložil kabinetu jeho předseda, místopředsedkyně vládního Výboru pro personální nominace Yvona Charouzdová, ředitel Odboru práva veřejných zakázek ministerstva pro místní rozvoj Vlastimil Fidler a státní tajemník ministerstva vnitra Josef Postránecký.

Zdroj: ČTK
Další zprávy