FOTO Avengers opět zachraňují svět. Boj začali v Hollywoodu

Scarlett Johansson
Premiéra komiksového snímku Avengers: Age of Ultron studia Marvel se odehrála v hollywoodském Dolby Theatre.
Samozřejmě nemohl chybět jeden z hlavních hrdinů, představitel Iron Mana, Robert Downey Jr. Ten měl při vyjednávání o honorářích využít svého výsostného postavení a dohodnout víc peněz pro herecké kolegy.
Natáčení filmu podle komiksové série Stana Lee a Jacka Kirbyho začalo 11. února 2014 v Johannesburgu na jihu Afriky.
"Byl jsem nadšený. Kvalita se zlepšila ve všech ohledech," přiblížil svoje dojmy po prvním přečtení scénáře Chris Hemsworth alias Thor.
Foto: Reuters
Reuters Reuters, pej
16. 4. 2015 8:30
V hollywoodském Dolby Theatre se za přítomnosti stovek fanoušků konala premiéra komiksového snímku Avengers: Age of Ultron.

Fotogalerie - Premiéra filmu Avengers: Age of Ultron proběhla za přítomnosti hereckých hvězd a stovek fanoušků v Dolby Theatre v Hollywoodu. Česká premiéra filmu režiséra Josse Whedona se odehraje 30. dubna.

Osvědčený hrdinský tým ve složení Chris Evans, Chris Hemsworth, Robert Downey Jr., Mark Ruffalo, Scarlett Johansson, Jeremy Renner a Samuel L. Jackson poprvé doplnila i Elizabeth Olsen a Aaron Taylor-Johnson.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Exploze plynu v čínské provincii zabila dvanáct lidí, více než sto osob utrpělo zranění

Výbuch plynu zabil časně zrána ve městě Š'-jen v provincii Chu-pej v centrální Číně 12 lidí, 138 jich zranil a desítky dalších se musely evakuovat. Informují o tom zahraniční tiskové agentury. Exploze vedení plynu způsobila kolaps dvoupodlažní budovy, v jejíž dolní části se nacházel trh s potravinami a v patře několik lidí bydlelo, uvedl list China Daily.

Podle sdělení místních úřadů na sociální síti muselo více než 150 lidí do nemocnice, na 39 z nich je zraněno těžce. Úřady uvádějí, že záchranné práce pokračují, o příčině neštěstí ale zatím mlčí. Podle čínské státní televize CCTV žádají nemocnice občany, aby na záchranu zraněných darovali krev.

Na televizních záběrech jsou vidět záchranáři, jak šplhají přes rozbité betonové desky, aby se dostali k lidem uvězněným uvnitř. Lidé v ulici procházejí sutinami poškozených budov. Podle zpráv státních médií jsou mezi oběťmi především provozovatelé stánků a zákazníci, kteří přišli na snídani a obstarat si čerstvou zeleninu.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Vicemistryně Evropy Fišerová pojede finále kanoistek na SP v Praze

Vicemistryně Evropy Tereza Fišerová postoupila do finále závodu kanoistek na Světovém poháru ve vodním slalomu v Praze. V semifinále zajela druhý čas a bude jedinou českou zástupkyní ve finálové desítce. Sestry Gabriela a Martina Satkovy vypadly.

Žádná z postupujících nezajela trať čistě. Olympionička Fišerová dostala dvousekundovou penalizaci za dotek dvaadvacáté branky a zaostala o 86 setin za nejrychlejší Mallory Franklinovou z Británie, která měla rovněž jeden "šťouch". Ve finále nebude chybět ani australská hvězda vodního slalomu Jessica Foxová, jež se šesti trestnými sekundami postoupila z osmého místa.

Na loňský titul mistryně Evropy na umělé trati v Troji nenaváže Gabriela Satková, která skončila v semifinále šestnáctá. Spoustu chyb udělala i její sestra Martina, jež obsadila 22. příčku.

Začalo semifinále kanoistů s českými reprezentanty Lukášem Rohanem, Václavem Chaloupkou a Vojtěchem Hegerem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy