FOTO Avengers opět zachraňují svět. Boj začali v Hollywoodu

Scarlett Johansson
Premiéra komiksového snímku Avengers: Age of Ultron studia Marvel se odehrála v hollywoodském Dolby Theatre.
Samozřejmě nemohl chybět jeden z hlavních hrdinů, představitel Iron Mana, Robert Downey Jr. Ten měl při vyjednávání o honorářích využít svého výsostného postavení a dohodnout víc peněz pro herecké kolegy.
Natáčení filmu podle komiksové série Stana Lee a Jacka Kirbyho začalo 11. února 2014 v Johannesburgu na jihu Afriky.
"Byl jsem nadšený. Kvalita se zlepšila ve všech ohledech," přiblížil svoje dojmy po prvním přečtení scénáře Chris Hemsworth alias Thor.
Foto: Reuters
Reuters Reuters, pej
16. 4. 2015 8:30
V hollywoodském Dolby Theatre se za přítomnosti stovek fanoušků konala premiéra komiksového snímku Avengers: Age of Ultron.

Fotogalerie - Premiéra filmu Avengers: Age of Ultron proběhla za přítomnosti hereckých hvězd a stovek fanoušků v Dolby Theatre v Hollywoodu. Česká premiéra filmu režiséra Josse Whedona se odehraje 30. dubna.

Osvědčený hrdinský tým ve složení Chris Evans, Chris Hemsworth, Robert Downey Jr., Mark Ruffalo, Scarlett Johansson, Jeremy Renner a Samuel L. Jackson poprvé doplnila i Elizabeth Olsen a Aaron Taylor-Johnson.

 

Právě se děje

před 12 minutami

AstraZeneca prodala svůj podíl ve firmě Moderna. Obě vyrábí vakcíny na covid-19

Britsko-švédská farmaceutická firma AstraZeneca prodala svůj podíl 7,7 procenta v americké biotechnologické společnosti Moderna za více než jednu miliardu USD (21,6 miliardy Kč). Akcie Moderny v poslední době výrazně rostly díky její vakcíně proti covidu-19. AstraZeneca byla druhým největším akcionářem Moderny. Informuje o tom list The Times.

Ze zprávy nebylo okamžitě jasné, za jak dlouhé období AstraZeneca svůj podíl prodala. Cena akcie Moderny se minulý měsíc zvýšila až na 186 USD z 29 USD před rokem. V pátek akcie firmy uzavřely na ceně 154,81 USD, což celou firmu ohodnotilo na 61 miliard USD.

Zisk z prodeje akcií posílí finance firmy AstraZeneca, která stejně jako Moderna vyrábí vlastní vakcínu proti covidu-19, vyvinutou ve spolupráci s Oxfordskou univerzitou. Na rozdíl od Moderny ji však v době pandemie prodává bez zisku.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Netanjahu obvinil Írán z výbuchu na izraelské obchodní lodi

 Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dnes obvinil Írán z odpovědnosti za páteční výbuch na izraelské obchodní lodi v Ománském zálivu. Vyhnul se ale přímé odpovědi na otázku, zda Izrael chystá nějakou odvetu. Informovala o tom agentura Reuters.

Už v sobotu uvedl izraelský ministr obrany Benny Ganc, že za výbuchem na lodi pravděpodobně stojí Írán. Plavidlo MV Helios Ray pro přepravu vozidel zasáhl výbuch nad hladinou vody, který prorazil otvor v obou stranách kýlu. Nikdo z posádky nebyl zraněn. "Jednalo se nepochybně o íránskou operaci. To je jasné," řekl dnes Netanjahu izraelské rozhlasové stanici Kan.

Na dotaz, zda Izrael bude nějak reagovat, Netanjahu zopakoval svá předchozí prohlášení, že je odhodlaný zabránit Íránu ve vývoji jaderné kapacity a dodal: "Írán je největším nepřítelem Izraele, a my proti němu budeme nadále zasahovat po celé oblasti," uvedla agentura AFP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy