Televize CNN vybrala nejkrásnější hrady světa, do seznamu se probojoval i Pražský

Podívejte se i na ostatní hrady a zámky, které CNN zahrnula do svého výběru.
Pražský hrad je jedním z největších hradních komplexů na světě. Dodnes je hlavním sídlem hlavy státu, ročně na něj zavítá téměř dva a půl milionu lidí.
A tohle jsou další nejkrásnější hrady světa podle CNN. Predjamský hrad, Slovinsko.
Středověký hrad v městečku Vianden, Lucembursko.
Hrad Alcázar, Španělsko.
Foto: Shutterstock
Magazín Magazín
8. 8. 2019 6:01
Americká televizní stanice CNN vybrala nejkrásnější historická opevnění světa. V seznamu, který čítá okolo dvaceti staveb, je i Pražský hrad. Cestovatel a autor článku Joe Yogerst o něm mluví jako o majestátní obranné stavbě s deseti zahradami a královskou kanceláří, která dodnes slouží hlavě státu. Podívejte se i na ostatní hrady a zámky, které CNN zahrnula do svého výběru.

Největší pražská památka byla od 9. století sídlem knížat, později králů a od roku 1918 prezidentů republiky. Dnes se na ni jezdí dívat lidé z celého světa, ročně ji navštíví přes dva miliony turistů.

Před třemi lety úřad zpřísnil bezpečnostní kontroly. Před vstupem do hradního komplexu se tak tvoří dlouhé fronty lidí, převážně o víkendu. Vojáci hlídkují před komplexem i uvnitř něj.

Součástí hradu je také Zlatá ulička, deset zahrad a katedrála svatého Víta. Středověký komplex před dvěma lety ocenil také časopis National Geographic, který ho zařadil mezi nejpohádkovější hrady v Evropě. 

Podívejte se také na video: Vladislavský sál Pražského hradu slouží ke státnickým akcím. Takto vypadal před oslavami 28. října

Video: hrad.cz
 

Právě se děje

Další zprávy