Pražská galerie nově vystavuje filmové plakáty, dopisy a fotky Andyho Warhola

Warholův plakát k filmu Querelle režiséra Rainera Wernera Fassbindera z roku 1982.
Andy Warhol se souběžně s tvorbou obrazů věnoval i filmu, coby režisér či producent participoval na několika desítkách snímků. Na výstavě je k vidění 30 Warholových plakátů, například k erotickému filmu Paula Morrisseyho Trash…
…
Plakáty doplňuje deset Warholových propagačních fotografií, které provázely projekce filmů.
Foto: GOAP
Kultura Kultura
16. 2. 2018 8:00
Pražská galerie GOAP, která vystavuje díla Andyho Warhola, Salvadora Dalího a Alfonse Muchy, rozšiřuje stálou expozici s Warholovou tvorbou o filmové plakáty z 60. až 70. let, dobové propagační fotografie, dopisy umělcovy matky, obraz z dílny staršího bratra Paula a časopisy Interview Magazine, který Warhol založil. Řadu materiálů lze vidět vůbec poprvé.
 

Právě se děje

před 35 minutami

Ruský hacker se přiznal k největší bankovní loupeži přes internet, hrozí mu až 20 let

Ruský hacker vydaný loni z Gruzie do USA se v pondělí v New Yorku přiznal k rozsáhlé internetové krádeži osobních dat klientů americké banky JP Morgan Chase. Oznámila to agentura Bloomberg. Šestatřicetiletý Andrej Ťurin má vyslechnout rozsudek manhattanského soudu v polovině února, hrozí mu trest vězení 15 až 20 let.

Ťurin podnikl útok proti americké bance před čtyřmi lety a zmocnil se dat 80 milionů jejích klientů. Ve své době to byla podle agentury AP největší internetová bankovní loupež na světě. Jeho oběťmi se rovněž staly finanční ústavy Fidelity Investments, E-Trade Financial a Dow Jones, burzovní zpravodajské weby a makléřské firmy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy