Pražská galerie nově vystavuje filmové plakáty, dopisy a fotky Andyho Warhola

Warholův plakát k filmu Querelle režiséra Rainera Wernera Fassbindera z roku 1982.
Andy Warhol se souběžně s tvorbou obrazů věnoval i filmu, coby režisér či producent participoval na několika desítkách snímků. Na výstavě je k vidění 30 Warholových plakátů, například k erotickému filmu Paula Morrisseyho Trash…
…
Plakáty doplňuje deset Warholových propagačních fotografií, které provázely projekce filmů.
Foto: GOAP
Kultura Kultura
16. 2. 2018 8:00
Pražská galerie GOAP, která vystavuje díla Andyho Warhola, Salvadora Dalího a Alfonse Muchy, rozšiřuje stálou expozici s Warholovou tvorbou o filmové plakáty z 60. až 70. let, dobové propagační fotografie, dopisy umělcovy matky, obraz z dílny staršího bratra Paula a časopisy Interview Magazine, který Warhol založil. Řadu materiálů lze vidět vůbec poprvé.
 

Právě se děje

před 13 minutami

Maltská policie zadržela podnikatele Fenecha na jeho jachtě

Maltská policie zadržela podnikatele Yorgena Fenecha, majitele společnosti 17 Black. Podle listu Times of Malta ho zatkla na jeho jachtě.

Stalo se tak den poté, co se objevily informace, že policie také zadržela muže, kterého považuje za zprostředkovatele vraždy novinářky Daphne Caruanaové Galiziové. Třiapadesátiletá novinářka, která na svém blogu psala o korupci ve vládních kruzích, zahynula při výbuchu bomby ve svém voze v říjnu 2017. Její smrt vyvolala v Evropě zděšení i pochybnosti o vládě práva ve středomořském ostrovním státě.

Zdroj: Zahraničí , ČTK
Další zprávy