"Rišár" slaví 80. Velký blondýn vyměnil černou botu za víno

"Rišár" slaví 80. Velký blondýn vyměnil černou botu za víno
Slavný komik se narodil 16. srpna 1934 ve Valenciennes jako Pierre Richard Charles Léopold de Fays. S nejrůznějšími komiky už v padesátých a šedesátých letech psal humorné skeče a vystupoval s nimi v pařížských kabaretech i v televizi.
Rodák z Valenciennes, jenž pochází ze šlechtické rodiny, vystupoval v počátcích své herecké kariéry v různých pařížských kabaretech. Po několika menších rolích se dostal do širšího diváckého povědomí až v roce 1970.
Následovaly další úspěšné komedie jako Jsem nesmělý, ale léčím se, Velký blondýn s černou botou, Hračka, Kopyto, Otec a otec či Uprchlíci (na snímku).
Výrazněji zaujal v roce 1970 autorsko-režijním debutem Roztržitý. Následovaly další slavné kusy - Život plný malérů, Jsem nesmělý, ale léčím se.
Foto: Profimedia.cz / koláž Aktuálně.cz
Magazín ČTK Magazín, ČTK
16. 8. 2014 7:00
Francouzský herec, scenárista a režisér Pierre Richard se proslavil především jako komik, jehož osobitý humor a smysl pro gagy navazuje na umění klasiků němé grotesky.

Valenciennes (Francie)/Praha – Roztržitý smolař, který komplikuje život sobě i okolí, či romantický snílek, který je sice "nesmělý, ale léčí se". To je Pierre Richard, jehož milují lidé v jeho rodné Francii, ale třeba i v Česku.

Kromě filmování už léta provozuje vinici a taky má rád vodu a léta na ní bydlel. Též režisér a příležitostný zpěvák vlastní i restauraci. Filmy točí i v osmdesáti, které slaví 16. srpna.

V Čechách se tento křehký štíhlý muž s blond loknami objevoval ve filmech, které v 70. a 80. letech přicházely ze vzdáleného světa za ostnatým drátem. Když dávali v kině "Rišára", bylo vždycky plno. A na vlně Richardománie se vezl celý východní blok včetně tehdejšího Sovětského svazu.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Kaťuša končí. V elitním pelotonu ji nahradí tým Israel Academy

Tradiční cyklistická stáj Kaťuša po této sezoně skončí a místo ní se v elitní společnosti WorldTour objeví Israel Cycling Academy, za kterou závodí i český jezdec Daniel Turek. Dosud kontinentální tým koupí od Kaťuše licenci a převezme i smlouvy jedenácti jezdců. Informoval o tom server cyclingnews.com.

Kaťuša zanikne, protože přijde o dva hlavní sponzory firmu Alpecin a výrobce kol Canyon. Její nástupce Israel Academy získá mimo jiné z jezdců Němce Nilse Politta, který byl letos druhý na prestižní klasice Paříž-Roubaix. Lídrem pro etapové závody by měl být Ir Dan Martin.

Další zprávy