V Česku se dá strávit krásná dovolená. Za cenu letenky si pronajmete celou chalupu

V Česku se dá strávit krásná dovolená. Za cenu letenky si pronajmete celou chalupu
Statek Hojšín u Neustupova je v nabídce ubytování teprve od minulého roku. Obklopují ho širá pole, lesy, rybníky a terén České Sibiře. Je na samotě a vejde se do něj až 50 lidí. Nabízí ale i pronájem jednotlivých pokojů anebo jen části statku. Chalupa pro osm lidí vyjde na dva a půl tisíce za noc.
Stavba se momentálně uchází o cenu v soutěži Interiér roku. Novou podobu bývalého stavení navrhlo studio Life4Arch.
Hlavní ambicí architektů bylo spojit vnitřní a vnější svět, zakomponovat obraz přírody do vnitřního prostoru. A to jak přímo průhledy do krajiny, tak i návrhem vnitřních prvků, které by na ni odkazovaly.
Trochu z jiného soudku je hotel Monastery Garden u klášterních zahrad v historickém centru Českého Krumlova. Dům, který pochází z 16. století, byl v minulosti necitlivě opravený, v loňském roce mu ale studio TI architekti vdechlo nový život.
Foto: Vejminek 1843
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
9. 5. 2020 11:42
Češi kvůli pandemii koronaviru začali plánovat dovolenou v tuzemsku. Ubytování si rezervují hlavně v horských oblastech, jako je Pec pod Sněžkou či Špindlerův mlýn. Hledáte-li ale hlavně pohodlí a autentický zážitek, můžete své volno strávit i v méně turistických oblastech. Skvělé interiéry najdete v zapadlých uličkách historických měst, na zámku i u lesa. Podívejte se.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy