V Česku se dá strávit krásná dovolená. Za cenu letenky si pronajmete celou chalupu

V Česku se dá strávit krásná dovolená. Za cenu letenky si pronajmete celou chalupu
Statek Hojšín u Neustupova je v nabídce ubytování teprve od minulého roku. Obklopují ho širá pole, lesy, rybníky a terén České Sibiře. Je na samotě a vejde se do něj až 50 lidí. Nabízí ale i pronájem jednotlivých pokojů anebo jen části statku. Chalupa pro osm lidí vyjde na dva a půl tisíce za noc.
Stavba se momentálně uchází o cenu v soutěži Interiér roku. Novou podobu bývalého stavení navrhlo studio Life4Arch.
Hlavní ambicí architektů bylo spojit vnitřní a vnější svět, zakomponovat obraz přírody do vnitřního prostoru. A to jak přímo průhledy do krajiny, tak i návrhem vnitřních prvků, které by na ni odkazovaly.
Trochu z jiného soudku je hotel Monastery Garden u klášterních zahrad v historickém centru Českého Krumlova. Dům, který pochází z 16. století, byl v minulosti necitlivě opravený, v loňském roce mu ale studio TI architekti vdechlo nový život.
Foto: Vejminek 1843
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
9. 5. 2020 11:42
Češi kvůli pandemii koronaviru začali plánovat dovolenou v tuzemsku. Ubytování si rezervují hlavně v horských oblastech, jako je Pec pod Sněžkou či Špindlerův mlýn. Hledáte-li ale hlavně pohodlí a autentický zážitek, můžete své volno strávit i v méně turistických oblastech. Skvělé interiéry najdete v zapadlých uličkách historických měst, na zámku i u lesa. Podívejte se.
 

Právě se děje

Další zprávy