V Česku se dá strávit krásná dovolená. Za cenu letenky si pronajmete celou chalupu

V Česku se dá strávit krásná dovolená. Za cenu letenky si pronajmete celou chalupu
Statek Hojšín u Neustupova je v nabídce ubytování teprve od minulého roku. Obklopují ho širá pole, lesy, rybníky a terén České Sibiře. Je na samotě a vejde se do něj až 50 lidí. Nabízí ale i pronájem jednotlivých pokojů anebo jen části statku. Chalupa pro osm lidí vyjde na dva a půl tisíce za noc.
Stavba se momentálně uchází o cenu v soutěži Interiér roku. Novou podobu bývalého stavení navrhlo studio Life4Arch.
Hlavní ambicí architektů bylo spojit vnitřní a vnější svět, zakomponovat obraz přírody do vnitřního prostoru. A to jak přímo průhledy do krajiny, tak i návrhem vnitřních prvků, které by na ni odkazovaly.
Trochu z jiného soudku je hotel Monastery Garden u klášterních zahrad v historickém centru Českého Krumlova. Dům, který pochází z 16. století, byl v minulosti necitlivě opravený, v loňském roce mu ale studio TI architekti vdechlo nový život.
Foto: Vejminek 1843
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
9. 5. 2020 11:42
Češi kvůli pandemii koronaviru začali plánovat dovolenou v tuzemsku. Ubytování si rezervují hlavně v horských oblastech, jako je Pec pod Sněžkou či Špindlerův mlýn. Hledáte-li ale hlavně pohodlí a autentický zážitek, můžete své volno strávit i v méně turistických oblastech. Skvělé interiéry najdete v zapadlých uličkách historických měst, na zámku i u lesa. Podívejte se.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 minutami

Obhájci Babiše a Mayerové se seznámili se spisem k Čapímu hnízdu. O dalším postupu rozhodne státní zástupce Šaroch

Obhájci premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jany Mayerové (nyní Nagyové) se v pondělí seznámili s doplněným trestním spisem v dotační kauze Čapí hnízdo. Uvedl to Deník N, podle nějž už tak policie nyní může vrátit spis státnímu zástupci Jaroslavu Šarochovi k rozhodnutí o dalším postupu.

Babiš i Mayerová jsou v souvislosti s udělením padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo obviněni z poškození finančních zájmů Evropské unie a z dotačního podvodu. Vinu dlouhodobě odmítají.

"Už jsme se dnes seznámili se spisem Čapí hnízdo. Pro nás se nic nezměnilo a nic nového jsme se nedozvěděli. Seznamovali jsme se s tím zhruba hodinu," řekl Deníku N Babišův advokát Josef Bartončík, který spolu se svým bratrem Michaelem hájí oba obviněné.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Soud na Slovensku potrestal 14 lety vězení bývalého elitního prokurátora

Soud na Slovensku uznal bývalého šéfa elitní složky prokuratury Dušana Kováčika vinným z korupce a z dalších trestných činů. Za to mu vyměřil 14 let vězení a trest propadnutí majetku. Vůči tomuto rozhodnutí soudu první instance se lze odvolat.

Kováčik je zatím nejvýše postaveným někdejším představitelem slovenské justice, který byl odsouzen, byť nepravomocně, po několika vlnách zatýkání vysokých úředníků, podnikatelů či soudců. Tato zatýkání Slovensko zažilo po loňských parlamentních volbách, které skončily porážkou do té doby vládních sociálních demokratů (Směr-SD) expremiéra Roberta Fica.

Zdroj: ČTK
Další zprávy