V Česku se dá strávit krásná dovolená. Za cenu letenky si pronajmete celou chalupu

V Česku se dá strávit krásná dovolená. Za cenu letenky si pronajmete celou chalupu
Statek Hojšín u Neustupova je v nabídce ubytování teprve od minulého roku. Obklopují ho širá pole, lesy, rybníky a terén České Sibiře. Je na samotě a vejde se do něj až 50 lidí. Nabízí ale i pronájem jednotlivých pokojů anebo jen části statku. Chalupa pro osm lidí vyjde na dva a půl tisíce za noc.
Stavba se momentálně uchází o cenu v soutěži Interiér roku. Novou podobu bývalého stavení navrhlo studio Life4Arch.
Hlavní ambicí architektů bylo spojit vnitřní a vnější svět, zakomponovat obraz přírody do vnitřního prostoru. A to jak přímo průhledy do krajiny, tak i návrhem vnitřních prvků, které by na ni odkazovaly.
Trochu z jiného soudku je hotel Monastery Garden u klášterních zahrad v historickém centru Českého Krumlova. Dům, který pochází z 16. století, byl v minulosti necitlivě opravený, v loňském roce mu ale studio TI architekti vdechlo nový život.
Foto: Vejminek 1843
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
9. 5. 2020 11:42
Češi kvůli pandemii koronaviru začali plánovat dovolenou v tuzemsku. Ubytování si rezervují hlavně v horských oblastech, jako je Pec pod Sněžkou či Špindlerův mlýn. Hledáte-li ale hlavně pohodlí a autentický zážitek, můžete své volno strávit i v méně turistických oblastech. Skvělé interiéry najdete v zapadlých uličkách historických měst, na zámku i u lesa. Podívejte se.
 

Právě se děje

před 34 minutami

Při útoku z Pásma Gazy zahynuli na jihu Izraele dva thajští pracovníci

Vzdušný úder vedený z Pásma Gazy v úterý zabil dva thajské pracovníky v balírenském závodě na jihu Izraele. Informovala o tom izraelská policie. Dalších sedm lidí bylo při odpoledním raketovém útoku zraněno a převezeno do nemocnice, vyplývá z informací izraelské zdravotnické organizace Magen David Adom.

Útok na jih Izraele následoval několik hodin po izraelských náletech, při nichž byla zničena i šestipatrová budova, v níž byly knihovny a studijní centra Islámské univerzity v Gaze. Konflikt mezi Izraelem a Hamásem tak zatím příliš nepolevuje a stagnuje i jednání o příměří.

Palestinci v Izraeli, Jeruzalémě a na okupovaném Západním břehu Jordánu dnes navíc zahájili generální stávku na protest proti Izraeli a současným bojům mezi Izraelem a palestinským Hamásem.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Národní knihovnu v noci napadli hackeři, pro veřejnost je uzavřena

Národní knihovna se stala v noci na úterý terčem kybernetického útoku. Řekla to mluvčí knihovny Irena Maňáková. Po zjištění útoku knihovna odstavila klíčové systémy a odborníci pracují na jejich bezpečném znovuzprovoznění, doplnila. Vedení Národní knihovny kvůli útoku podává trestní oznámení na neznámého pachatele.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

U Tuniska se potopila loď s migranty, utonulo nejméně 57 lidí

U Tuniska se potopila loď s migranty, kteří se pokoušeli dostat z Libye přes Středozemní moře do Evropy. Nejméně 57 lidí se utopilo, dalších 33 se povedlo zachránit, napsala dnes agentura Reuters s odvoláním na tuniský Červený půlměsíc. Agentura AFP s odvoláním na tuniské ministerstvo obrany píše o stejném počtu zachráněných a více než 50 pohřešovaných. 

Třicítce lidí se podle mluvčího tuniského ministerstva obrany povedlo zachránit tak, že se drželi ropné plošiny nedaleko tuniského pobřeží. Poté jim pomohli pracovníci z plošiny, přiblížila agentura AP. Po pohřešovaných pátrá tuniské námořnictvo. Flavio di Giacomo z Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) na twitteru uvedl, že všech 33 přeživších pochází z Bangladéše, národnost dalších lidí neupřesnil. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy