Svědectví ze srpnové okupace: Ruský tank jim ukrojil kuchyň, rodina zázrakem přežila

Foto: Zuzana Hronová
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
3. 8. 2018 14:57
Na 21. srpen 1968 rodina Bílkových z Horní Řasnice na Liberecku nikdy nezapomene. Okupaci pocítili "na vlastní kůži", do domu jim totiž vjel ruský tank a odkrojil kuchyň. O pár hodin dříve a pár kilometrů dále jiná ruská posádka nezvládla řízení obrněného vozidla a vjela do podloubí na náměstí v Liberci, Pod troskami zůstalo několik mrtvých a zraněných.
 

Právě se děje

před 36 minutami

Ruský hacker se přiznal k největší bankovní loupeži přes internet, hrozí mu až 20 let

Ruský hacker vydaný loni z Gruzie do USA se v pondělí v New Yorku přiznal k rozsáhlé internetové krádeži osobních dat klientů americké banky JP Morgan Chase. Oznámila to agentura Bloomberg. Šestatřicetiletý Andrej Ťurin má vyslechnout rozsudek manhattanského soudu v polovině února, hrozí mu trest vězení 15 až 20 let.

Ťurin podnikl útok proti americké bance před čtyřmi lety a zmocnil se dat 80 milionů jejích klientů. Ve své době to byla podle agentury AP největší internetová bankovní loupež na světě. Jeho oběťmi se rovněž staly finanční ústavy Fidelity Investments, E-Trade Financial a Dow Jones, burzovní zpravodajské weby a makléřské firmy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy