Od Drsného Harryho až po snipera. Clint Eastwood oslavil 85 let

Clint Eastwood
Na stříbrném plátně se Clint Eastwood pocházející ze skromných poměrů poprvé objevil v hororovém sci-fi snímku Pomsta netvora (1955). 193 centimetrů vysokého charismatického mladíka si totiž všiml v roce 1953 člen natáčecího týmu na vojenské základně Fort Ord, kde tehdy sloužil.
Do povědomí Američanů, především pak televizních diváků, se dostal díky westernové sérii Rawhide (1959-1966). A právě díky jednomu z hereckých kolegů, Ericu Flemingovi, se dostal k spolupráci s italským režisérem Sergio Leonem.
Ten měl Eastwoodovo herectví komentovat slovy: "Clinta mám rád, protože má ve tváři pouze dva výrazy: s kloboukem a bez něj." ( scéna z filmu Pro hrst dolarů)
Trilogie spaghetti-westernů Pro hrst dolarů, Pro pár dolarů navíc a Hodný, zlý a ošklivý, která byla v USA uvedena se zpožděním až v roce 1967, ho katapultovala mezi americké herecké hvězdy první kategorie. (scéna ze snímku Hodný, zlý a a ošklivý)
Foto: Warner Bros.
Petra Jansová Petra Jansová
31. 5. 2015 8:52
Legenda americké kinematografie, herec, režisér a producent Clint Eastwood, dnes slaví 85. narozeniny. Zavzpomínejte na jeho osudové role i režisérské počiny.

Fotogalerie - Herec a režisér Clint Eastwood oslaví poslední květnovou neděli už pětaosmdesáté narozeniny. Navzdory věku ale ve filmové práci neustává a naposledy před rokem uvedl na plátna kin Amerického snipera, který se stal jeho komerčně nejúspěšnějším filmem. 

"Víte toho mnohem víc, aspoň dokud nezačnete všechno zapomínat. Tak se mě na to zeptejte zase za rok nebo tak nějak, a já se pokusím vám odpovědět stejně," zažertoval na dotaz amerického novináře z The Boston Herald, jaké to doopravdy je stárnout.

Zavzpomínejte na jeho největší herecké role a režisérské počiny.

 

Právě se děje

Další zprávy